Omar Ben Hassen Tlili se narodil v Malešicích, ale vůbec tak nevypadá. Jeho táta je totiž Tunisan a maminka je poloviční Alžířanka. Právě jim vděčí za svůj exotický vzhled. Do zemí svého původu se však vydat nechce. Láká ho Japonsko, kde by objevoval taje tamní kuchyně.

Plány mu ale překazila pandemie koronaviru. „Do Japonska zatím vzhledem ke covidu-19 nebalím. Plán zatím dostal stopku,“ svěřil se statný Omar, který svými slovy naznačuje, že až se situace uklidní, bere kufry a vyráží do daleké Asie.

Omar plánoval jet do Japonska. Zatím to musel odložit

„Ramen bistro je stále ve hře,“ prozrazuje. Přesně to si chce totiž po příjezdu z Japonska zřídit a vařit tam svoji geniální polévku. Právě s polévkou pro zápasníky postoupil do dalšího kola castingu na MasterChef Česko. Vaření totiž úzce souvisí s tím, co ho baví za sport.

Má rád judo a thajský box, protože si tím čistí hlavu a zároveň vaří asijské jídlo pro bojovníky. Poslední dobou si nejraději pochutnává na typickém indickém jídle, které pojal trošku netradičně. „Můj majstrštyk v kuchyni je vege butter chicken. Je krásně rychlý, jednoduchý a hlavně dobrý,“ vysvětluje Omar.

Chtěl by mít svoje ramen bistro

V soutěži MasterChef se drží jednoduchého hesla - vyhrát nebo zemřít. Jako každý soutěžící zažívá momenty, kdy mu je skvěle a momenty, kdy by se raději neviděl. I přesto ničeho nelituje. „Do MasterChefa bych se klidně znovu přihlásil, ale třeba s roční přípravou,“ přiznává Omar.

„Na soutěži mě překvapilo nemálo věcí. Nejvíc asi to, kolik lidí je třeba ke zprodukování pořadu. Hodně,“ říká jeden z nejvýraznějších soutěžících, který se pere o prvenství a touží po tom, aby ho minimálně účast v soutěži někam posunula.

Do MasterChefa by se přihlásil znovu

Posunout ho můžou i rady porotců. Porota ve složení – Radek Kašpárek, Přemek Forejt a Jan Punčochář – sice nešetří kritikou, ale mnohdy i pochválí. Odnést si ze soutěže tak můžete spoustu postupů a triků, které jste dosud nevěděli.

„Nejsympatičtější mi je Radek Kašpárek. Takovej správňák,“ usmívá se Omar. Pozorný divák vidí, že atmosféra ve studiu by se občas dala krájet, a to především kvůli vztahu Přemka Forejta a právě Omara. To prý pravda není.

Omar si ze sebe umí udělat legraci

„Napětí mezi mnou a Přémou nijak nevnímám. Přemek umí být kousavej a já pitomej. Navíc to musí být trochu show a vyhrocené situace se rovnají sledovanost,“ tvrdí Omar. „Na Přemka jsem se do soutěže těšil nejvíc, jelikož on i jeho restaurace mi přišli hrozně cool,“ dodává Omar, jenž je za každých okolností pohodář.