Legendární režisér se zapsal do historie české kinematografie snímkem Ostře sledované vlaky. V roce 1968 si za něj odnesl z Los Angeles Oscara. Ke klenotu českých filmů přidal další skvělé snímky jako jsou například Vesničko má středisková, Postřižiny nebo Rozmarné léto.

Osudové setkání

Zatímco v profesním životě zářil, v osobním životě už to to tak slavné nebylo. Mnozí ho podezřívali dokonce z toho, že zůstane starým mládencem. Vše změnila až jedna žena, tou byla právě o desítky let mladší Olga. Velká milovnice sportu se chtěla svému koníčku věnovat po celý život. Nakonec ji osud zavál na Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze. Toto rozhodnutí zcela ovlivnilo její život, tehdy to ovšem ještě nevěděla. V rámci studií se setkávala se známými osobnostmi, jednou z nich byl právě její budoucí manžel Jiří Menzel, se kterým šla dělat rozhovor a plnila si tak sen o budoucím povolání.

Ze začátku tomuto vztahu nedával nikdo šance, čtyřicetiletý věkový rozdíl pohoršoval širokou veřejnost. Olga byla často označována za zlatokopku. Režisér a jeho láska si nenechali své pouto zničit, po několika letech se vzali v cizině. A to konkrétně v thajském Bangkoku před tamním českým velvyslancem. Menzel si na první a zároveň poslední svatbu počkal do svých 66 let.

Trable v ráji

Půvabná Olga chtěla ovšem kromě manželství i děti. Tady narazila s oscarovým režisérem na opravdový problém. Touha po dítěti byla silnější než manželství s Menzelem, vytouženého potomka počala s Jaroslavem Brabcem. Olga nějakou dobu s biologickým otcem své dcery žila, později se ovšem vrátila k Menzelovi. Bezdětný režisér si po nějaké době dceru Jaroslava a Olgy nechal dokonce napsat na sebe. V pozdějším věku tak poprvé poznal to, jaké to je být rodičem. Olga vzápětí otěhotněla podruhé, tento porod si už Menzel nenechal ujít.

Zdálo se tak, že vztah Olgy a Jiřího už vydrží vše, vypadalo to na dokonalou rodinnou idylku. Vše překazil až režisérův zdravotní stav. Jiří musel podstoupit komplikovanou operaci hlavy kvůli meningitidě v roce 2017. Po dlouhém pobytu v nemocnici si Jiřího vzala Olga do domácí péče. Milující manželka se o nemocného režiséra postarala až do konce jeho dní.

Zdroje: ČSFD,Idnes

Související články