Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Olga Špátová: Příběh Gotta se jí dotýká osobně, viděla v něm svůj život!

Olga Špátová
Olga Špátová
Zdroj: Profimedia.cz

Olga Špátová prožila s Karlem Gottem poslední rok jeho života, aby mohla divákům přinést jedinečný dokument Karel. Režisérka ale neměla jednoduchý úkol, ve střižně i během natáčení probrečela celé hodiny!

Karel Gott byl během svého života na své soukromí velice opatrný, když se ale dozvěděl vážnou diagnózu o návratu rakoviny, rozhodl se svým fanouškům naposledy otevřít. Dojemné dílo už během předpremiéry na Febiofestu rozplakalo řadu celebrit a někteří přátelé zpěváka dokonce odmítají na film jít! 

Největší úkol ovšem měla právě Špátová, která musela veškerý natočený materiál sestřihat, což zabralo téměř rok, a vybrat finální scény nebylo vůbec jednoduché!

Snímek ukazuje světlé i smutné chvilky z života Karla Gotta

Olga Špátová již měla s Karlem Gottem osobní zkušenost, před deseti lety natočila ke zpěvákovým sedmdesátým narozeninám film fenomén Gott, a možná proto se Zlatý Slavík rozhodl, že s ní natočí i druhý dokument.

Jelikož byl zdravotní stav Gotta velice vážný, režisérka každý den se zpěvákem záběry konzultovala.

"Natáčení bylo velmi netypické, není to tak, že něco natočíte a jdete domů. Vždy jsme si šli s Karlem ještě někam sednout, já jsem mu ukazovala záběry, pouštěla jsem mu různé scény, aby viděl, jak to vypadá a mohl se k tomu průběžně vyjadřovat. Všichni jsme věděli, že ten život už nemusí mít dlouhého trvání," prozradila deníku Super.cz. 

Pro Špátovou byla prý spolupráce zásadní mimo jiné i proto, že sama prožívá doma podobný příběh.

Karel Gott měl obrovskou oporu ve své manželce Ivaně

"Mě se ten jeho osud a povaha velmi dotýká. A pro mě Karel na věky zůstane inspirací. Mám doma podobný příběh, protože mám staršího muže, jsem máma, mám malou dceru, takže se mě celý film velmi osobně dotýká," řekla Špátová výše zmíněnému webu.

Film diváci měli vidět kinech již 15. října, ale premíéra je porzatím kvůli Covidu odložená, už teď je ale jasné, že se film bude těšit obrovské návštěvnosti.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky