Nejednou musela Olga Menzelová poslouchat, že je zlatokopka, která byla se svým o čtyřicet let starším manželem jen pro peníze. Pravda je ale taková, že o režiséra se starala přímo ukázkově.

A že to v posledních letech, kdy byl upoután na lůžko, nebylo snadné, si asi umíte představit. Nakonec ho nemohla při odchodu ani políbit, protože Jiří Menzel, stejně jako mnoho dalších lidí v současných měsících, zemřel na koronavirus.

Tantiémy za film Donšajni

Jiří Menzel roku 2013 natočil film Donšajni, za který dostala před pár dny Olga tantiémy. Mohlo by se zdát, že si přišla na pěkné peníze. Jaká je ale pravda?

„Moji drazí, jen kdybyste to nevěděli, jsem zlatokopka! Tohle mi dnes přišlo, takže až to půjde, roztočíme to!“ začala Olga a podělila se o znění dopisu: „Praha, 19. 1. 2021. Vážená paní Menzelová, tantiémy filmu Donšajni dle smlouvy za režii a scénář Vašeho manžela jsou vyčísleny a náleží mu odměna za rok 2020 ve výši 205 Kč. S pozdravem XY, vedoucí oddělení production controllingu,“ napsala na Instagram Menzelová.

Samozřejmě vdova nežije jen z tohoto příspěvku, vždyť její manžel natočil tolik legendárních a světově úspěšných filmů, ze kterých bude jistě peněz více. Za zmínku stojí Na samotě u lesa, Postřižiny, Slavnosti sněženek, Rozmarné léto, Ostře sledované vlaky nebo třeba Vesničko má středisková.

Olga také šéfuje agentuře, která u nás i za hranicemi pořádá výstavy. Nyní se jí sice v tomto oboru příliš nedaří, koronavirus kultuře zrovna nepřeje, ale ani tak si Menzelová nestěžuje.