Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vdova Menzelová zveřejnila sumu, kterou dostala za Donšajny. Je naprosto směšná

Olga Menzelová
Olga Menzelová
Zdroj: Profimedia

O vztahu slavného režiséra Jiřího Menzela a jeho krásné manželky Olgy se toho napsalo už spousta, málokdo ale ví, kolik peněz vdova dostala za film Donšajni.

Nejednou musela Olga Menzelová poslouchat, že je zlatokopka, která byla se svým o čtyřicet let starším manželem jen pro peníze. Pravda je ale taková, že o režiséra se starala přímo ukázkově.

A že to v posledních letech, kdy byl upoután na lůžko, nebylo snadné, si asi umíte představit. Nakonec ho nemohla při odchodu ani políbit, protože Jiří Menzel, stejně jako mnoho dalších lidí v současných měsících, zemřel na koronavirus.

Jiří Menzel, Olga Menzelová Jiří Menzel, Olga Menzelová Zdroj: Profimedia

Tantiémy za film Donšajni

Jiří Menzel roku 2013 natočil film Donšajni, za který dostala před pár dny Olga tantiémy. Mohlo by se zdát, že si přišla na pěkné peníze. Jaká je ale pravda?

„Moji drazí, jen kdybyste to nevěděli, jsem zlatokopka! Tohle mi dnes přišlo, takže až to půjde, roztočíme to!“ začala Olga a podělila se o znění dopisu: „Praha, 19. 1. 2021. Vážená paní Menzelová, tantiémy filmu Donšajni dle smlouvy za režii a scénář Vašeho manžela jsou vyčísleny a náleží mu odměna za rok 2020 ve výši 205 Kč. S pozdravem XY, vedoucí oddělení production controllingu,“ napsala na Instagram Menzelová.

Samozřejmě vdova nežije jen z tohoto příspěvku, vždyť její manžel natočil tolik legendárních a světově úspěšných filmů, ze kterých bude jistě peněz více. Za zmínku stojí Na samotě u lesa, Postřižiny, Slavnosti sněženek, Rozmarné léto, Ostře sledované vlaky nebo třeba Vesničko má středisková.

Olga Menzelová Olga Menzelová Zdroj: Profimedia

Olga také šéfuje agentuře, která u nás i za hranicemi pořádá výstavy. Nyní se jí sice v tomto oboru příliš nedaří, koronavirus kultuře zrovna nepřeje, ale ani tak si Menzelová nestěžuje.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky