Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Olga Menzelová uloží urny s manželovým popelem na dvě jeho milovaná místa

Manžele Menzelovy pojilo silné pouto.
Manžele Menzelovy pojilo silné pouto.
Zdroj: Profimedia
Manžele Menzelovy pojilo silné pouto.

Olga Menzelová má napilno. Doma se stará o své tři děti a do toho zajišťuje, na jaká místa rozdělí urny s popelem svého zesnulého manžela. S režisérem Jiřím Menzelem žila Olga roky a nikdy na něj nezapomene. 

Příznivci Jiřího Menzela a Olgy Menzelové měli co dělat, aby se vyznali v jejich soukromém životě. Menzelovi se několikrát rozešli a v mezidobí si Olga stihla pořídit dítě. S legendárním režisérem ji i přes to všechno pojilo silné pouto.

Doma má nyní dvě urny s jeho popelem a dlouho rozmýšlela, kam je umístí. „Pokud jde o Jirku, bude s námi na Mallorce, bylo to jeho oblíbené místo a přál si to. To druhé místo, které bude určitě v Praze, jsem velmi složitě hledala,“ svěřila se vdova po Menzelovi portálu Super.cz.

„Našla jsem ho, teď na tom pracuji a doufám, že se to podaří, protože vím, že by byl potěšen tím, co se nám s kamarádkou Janou podařilo vymyslet. Byla bych moc ráda, kdybych to stihla do 23. února, kdy by měl narozeniny. Můžu prozradit, že to místo se silně váže ke Karlu Čapkovi, kterého Jirka miloval,“ dodala.

S Menzelem žila Olga mnoho let. Ve správný čas si dali pauzu. Režisér byl totiž o mnoho let starší a nechtěl dítě. Olga po něm toužila, a tak si to zařídila. Otěhotněla s Menzelovým kolegou Jaroslavem Brabcem.

„Řešila jsem to po svém. Když jsem otěhotněla, tak jsem mu to okamžitě řekla. Byli jsme domluvení, že až se to stane, tak se naše cesty rozdělí. Na chvilku se skutečně oddělily,“ vysvětlila pro Blesk Menzelová. S Brabcem má dceru Aničku a následně se jí narodila ještě Eva, kterou má Menzelová s režisérem, ke kterému se vrátila.

Světu přes rok tajila syna Alberta, jehož tatínkem je nejspíše egyptolog Miroslav Bárta. S tím dítě počali ještě za Menzelova života. „Jirka byl první, kdo mě hladil po bříšku, a zcela jasně pronesl, že to bude kluk. Nemohl se ho dočkat a moc se na něj těšil,“ prozradila Menzelová Blesku.

S Bártou nyní Menzelová žije, ale hovořit o něm nechce. „Jsem šťastná, že si Jiří mohl víc než rok malého Alberta užívat a těšit se z jeho narození. Když byli spolu, tak oba zářili,“ dodala. Syn se narodil na Mallorce a Olga ho vezla do České republiky autem. Na svět přišel domácím porodem.

Z velké rodiny je Menzelová nadšená. „Evička ještě chodí do školky, Anča má online výuku a musím říct, že nemít moji mámu, která je fantastická, je učitelka a Aničce se věnuje, když přijede z Písku, tak nemá tak dobré známky,“ chválí svoji maminku.

„Protože já mám dojem, že už bych neudělala ani základku,“ směje se Menzelová, která je šťastná a spokojená. Ví, že za mnohé vděčí Menzelovi, a nikdy na něj nezapomene. Byl totiž jejím osudovým mužem a životní láskou.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky