Už jako malá měla Olga Matušková, tehdy Blechová, hudbu doslova v krvi. Stejně jako řada dalších dětí chodila do lidové školy umění, hrála na kytaru a později k ní přibrala ještě housle. Tehdy nevěděla, jak náramně se jí tyto schopnosti v budoucnu budou hodit. 

Když vyšla základní školu, její volba jednoznačně padla na hudební konzervatoř, kde se věnovala zpěvu a kytaře. V této době také jako mladá studentka stála u zrodu dívčí hudební skupiny, která se nejprve jmenovala Krystalky a později Potatoes. Vystupovala v ní tenkrát spolu s Jiřinou Menšlovou a Irenou Rezkovou.

S Irenou Rezkovou po čase začala vystupovat již jen jako hudební duo, které ovšem dosahovalo značných úspěchů. V roce 1966 dokonce dostaly možnost vystupovat v tehdy velmi populárním divadle Rokoko. 

Olga Blechová se tam seznámila s největšími hvězdami své doby a začala s nimi spolupracovat. Byl to například Václav Neckář, Helena Vondráčková a také Waldemar Matuška.

Změna přišla s novou láskou

Profesně se Olze Blechové velmi dařilo, zahrála si také v několika filmech a k jiným nazpívala doprovodné vokály. Přesto ji v životě čekala obrovská změna, která jí tehdy doslova změnila celý život. 

V roce 1969 se totiž poté, co spolu pracovně spolupracovali, stala partnerkou Waldemara Matušky, který byl tehdy jednou z největších českých hvězd. Toto spojení, které nakonec v roce 1976 vyústilo ve sňatek, zajistilo slávu také Olze, která byla poté často hostem televizních pořadů a koncertů.

Jejich život se nicméně naprosto změnil v roce 1986, kdy manželé Matuškovi emigrovali do USA. Začátky pro ně byly těžké, ale nakonec se jim za mořem začalo dařit a natrvalo se tam usadili. Na Floridě začali podnikat v oblasti nemovitostí a kromě toho se i dál věnovali muzice. Vystupovali například pro české emigranty. 

V roce 2009 Waldemar Matuška zemřel, jeho manželka ale na Floridě zůstala. Radost jí dělá zejména její syn, Waldemar Matuška mladší, který si ovšem uměleckou kariéru nevybral. “Žije ve světě vědy a utěšuje mě, že všechno dobře dopadne,” uvedla Olga Matušková pro CNN Prima News.

Lásku našla v náruči rodinného přítele

V partnerském životě je Olga Matušková znovu šťastná. Našla totiž lásku u dlouholetého rodinného přítele Jiřího Plannera. Ten dříve byl ředitelem divadla Semafor, než ovšem v roce 1963 rovněž emigroval. 

“V podstatě patřil do naší rodiny, Walda ho požádal, aby vystrojil křtiny a šel Waldíkovi za kmotra,” vysvětlila s tím, že její syn s jejím novým partnerem vychází skvěle.

“Tak jako jsem si nemyslela, že se vezmeme s Waldou, se kterým jsme měli krásný vztah bez papíru skoro osm let, tak mě ani ve snu nenapadlo, že bych se po třiatřicetiletém manželství ještě někdy vdala. Byla jsem ostatně sama skoro deset let,” popsala Olga Matušková s tím, že je nakonec s jejím současným manželem svedl dohromady podobný osud.

“Když Jirkovi zemřela Janička, se kterou byl asi čtyřicet let, začali jsme se vídat častěji. Dnes jsme oba rádi, že nás osud takhle spojil, a užíváme si krásného života, který ani jeden z nás nikdy neplánoval,” řekla šťastně vdova po známém zpěvákovi.

Související články