O tom, co si myslí o prezidentských volbách, se pro Českou televizi vyjádřila i vdova po Milošovi Formanovi, Martina Formanová. „Volila jsem proti Donaldu Trumpovi. Jednak ho nemám ráda jako člověka, protože je na můj vkus příliš negativní, a jednak nevidím po čtyřech letech nic, za co bych si ho měla vážit,” prohlásila v přenosu spisovatelka podle super.cz.

„Vidím jen spoustu nesplněných slibů, vidím společnost, která je strašně rozjitřená, společnost, kterou on rozděluje,” nechala se ještě slyšet. Její slova však rozohnila vdovu po zpěvákovi Waldemaru Matuškovi, Olgu, která žije na Floridě. „To, co jsem slyšela od paní Formanové, to je něco neuvěřitelného, že člověk, který tady žije, si tohle může myslet. Tady v Americe je to tak, že 99 % médií očerňuje pana prezidenta Donalda Trumpa, kterého milují lidé tak, že mu chodí až 50 tisíc lidí na shromáždění,” bojovala Olga ze svého favorita.

„Trump je úžasný člověk, který ukradl demokratům dělnickou třídu. Zařídil nejlepší ekonomii za čtyři roky. Když paní Formanová říkala, že nesplnil nic, co slíbil, tak je prokázáno, že splnil nejvíce věcí, co jakýkoliv prezident slíbil ve své kampani. A proto ho lidé milují. Mně to tak vyrazilo dech, co ona říkala, že nemám slov,” kroutila Olga nevěřícně hlavou nad výroky Martiny Formanové.

To ale nebylo zdaleka vše, co chtěla ke slovům Martiny říci. „Divím se, že někdo, kdo utekl z komunistické země, ona teda neutekla, ona se přestěhovala, tak tohle říká. My jsme museli utéct, zanechat v Čechách všechno, co jsme měli, a jít do zaslíbené země. A když se tu teď velice silně probouzí komunistický režim, tak je to strašné,” dodala Olga ještě.