Češi zkrátka nejrůznější kriminálky a detektivní příběhy zbožňují a v současné době si mohou vybírat z pořádně pestré nabídky. Zatímco Česká televize zařadila do vysílání seriály jako Devadesátky nebo Stíny v mlze, na televizi Nova měl premiéru první díl nové kriminální série s názvem Odznak Vysočina. Jak již samotný název napovídá, vyšetřovatelé v něm odhalují tajemné případy z malého fiktivního městečka Veselá, které se nachází v malebné Vysočině. V hlavních rolích seriálu se objevují Martin Hofmann, Michal Suchánek, Monika Hilmerová anebo například Patrik Děrgel.

Drsné natáčení

Kraj Vysočina je nádherný, jak ale uvádí sám režisér seriálu Andy Fehu, je také velmi nespoutaný. „Je to část České republiky, která je poměrně tajemná, jsou tam rozsáhlé lesy, kde není tak těžké zabloudit, a počasí je toho součástí. Začali jsme natáčet na jaře, které je podle mě na Vysočině nejdivočejší. Pamatuji si na konkrétní natáčení v květnu, kdy jsme jeden den točili v mikinách se sluníčkem, pak začalo pršet a najednou sněžilo. Bylo to drsnější natáčení,” nechal se v rozhovoru pro eXtra.cz slyšet Andy Fehu.

A s jeho slovy souhlasí i slovenská herečka Monika Hilmerová, která v seriálu ztvárňuje postavu kriminalistky Skálové. „Oblíbila jsem si Vysočinu navzdory zimě, kterou jsme tam loni na jaře při natáčení zažili. I když jsme měli jarní oblečení, venku mrzlo a sněžilo,” svěřila se webu iDNES Hilmerová, s jakými těžkostmi museli herci při natáčení bojovat.

Nostalgie pro Michala Suchánka

I když štáb bojoval s proměnlivostí počasí, natáčení si všichni velmi užili. Herec a bavič Michal Suchánek například díky němu dokonce zavzpomínal na své dětství, kdy si roli detektiva s nadsázkou sám vyzkoušel. „Když jsem v první třídě našel strýcovo odcizené kolo opřené před restaurací U Bičíků v Mladé Boleslavi, ač mu bylo zcizeno před restaurací Beseda v Sobotce, babička mi řekla: Míšánku, ty jsi náš detektiv! Strýc mne nepochválil, protože se tím prozradilo, že jezdí pít až do Boleslavi,” smál se herec.

video
Je nám líto, ale vložené video již není dostupné.