Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Odstartovala válka televizí o talenty!

Zdroj: Profimedia.cz

Největší souboj komerčních televizí právě začal! Dnes startují castingy na podzimní show TV Nova a TV Markíza Talentmania. A castingy na show Česko Slovensko má talent, kterou bude na podzim vysílat Prima a TV Joj, se rozběhnou v sobotu.

Jsem blondýna a dělám v bulváru. Denně klopýtám na jehlách do redakce, abych se smečkou dalších krvelačných šmejdů vymyslela novou boudu na naše celebrity. Dneska si řekneme pár slov o připravovaných televizních pořadech...

Boj jako před lety: VyVolení versus Big Brother

Připomeňme si, jak se to všechno seběhlo. Na v zahraničí velmi úspěšnou show Got Talent si dělala zálusk televize Nova, která ji chtěla vysílat spolu se slovenskou Markízou. Ta už úspěšně uváděla slovenskou verzi soutěže Slovensko má talent. Jenže, jak už to bývá, kdo dřív přijde, ten dřív mele. Nově a Markíze show „vyfoukla“ Prima se slovenskou Jojkou a začala připravovat castingy. Nova s Markízou se ale nezalekly a vymyslely si jinou show se stejným obsahem. A tak se opakuje situace z doby, kdy spolu na televizních obrazovkách soupeřily dvě velmi podobné reality show – VyVolení Primy a Big Brother z Novy. Tehdejší zápas vyhrála Prima. Kdo zaboduje tentokrát?

Leoš Mareš Leoš Mareš Zdroj: Mirek Vostrý, Profimedia.cz

Dvě soutěže na jedno brdo!

Obě soutěže jsou si skutečně podobné jako vejce vejci. Přihlásit se mohou lidé všech věkových kategorií v podstatě s jakoukoli dovedností, v které jsou (alespoň podle svého názoru) výjimeční nebo dobří. O tom, jak je to s jejich talentem ve skutečnosti, bude rozhodovat porota a také diváci. Vítěze čeká pohádková výhra. Prima s Jojkou sice slibuje trochu míň peněz – 100 tisíc eur, než dostane vítěz z Novy a Markízy – 150 tisíc eur, zato vítěz získá angažmá v americkém Las Vegas. Obě televize také lákají na hvězdné obsazení poroty – Prima si zaplatila Lucii Bílou a Jana Krause, Nova zase Alenu Šeredovou a Zdeňka Trošku. A chybět nebudou ani slavní moderátoři, na Nově to bude tradičně Leoš Mareš, Prima zatím své eso tají, ale jistě to nebude žádné „béčko“. Šance jsou tedy stejné, televize mohou na show vydělat, ale také pohořet...

Dva se perou, třetí se směje?

Otázkou zůstává, jak nové show přijmou diváci. Dost možná jsou už otráveni soutěžemi tohoto typu, kde se obvykle objeví jen pár skutečných talentů a jinak v nich exhibuje sestava nesoudných lidí, za které se jeden u obrazovky stydí. A třeba dají přednost úplně jiné stanici, nebo dokonce televizi vypnou úplně. Já se do této kategorie diváků zařadím stoprocentně. A vy? Zajímá vás některá z uvedených talentových soutěží, které se budou na podzim vysílat?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky