Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Temné osudy odpadlíků ze Superstar: Drogy, krádeže, týrání zvířat i sebevražda

Problémoví soutěžící ze SuperStar
Problémoví soutěžící ze SuperStar
Zdroj: Profimedia/David Kundrát / CNC / Profimedia/ Koláž Šíp
Problémoví soutěžící ze SuperStar

Když se jim podařilo uspět před porotou v pěvecké soutěži SuperStar, takřka přes noc o nich rázem věděl každý. Měli našlápnuto ke slušné kariéře a u nohou jim ležely davy fanynek. Jenže právě to někteří z účastníků SuperStar neunesli a pod tíhou slávy spadli do velkých problémů. V současné době Českem a Slovenskem otřásá sebevražda účastníka slovenské verze soutěže SuperStar Jozefa Rakyty. Nikdo nedokáže pochopit, proč se to stalo. 

Jozef Rakyta byl talentovaný kluk, který se zřejmě potýkal se složitými stavy. Slovensko pláče, jelikož mladý zpěvák a účastník SuperStar bude všem chybět. Jeho líbezný hlas už se éterem nerozezní. Nebyl ovšem jediný superstárista, o kterém bylo slyšet v souvislosti se smutnou událostí. 

Kariéra na prvním místě

Někteří rozjeli po své účasti v SuperStar slušnou kariéru, přestože na vítězství nedosáhli, jiní namísto budování svého jména holdovali hlavně večírkům, alkoholu a někdy i drogám. Možná ale i díky tomu se do diváckého povědomí zapsali nejvíce. I když je pravdou, že rozhodně ne v dobrém světle. 

Sámer Issa

Nadějný zpěvák Sámer Issa se objevil v historicky první řadě Česko hledá SuperStar a porotě i divákům ihned padl do oka. Sámer uměl skvěle zpívat a k tomu také dobře vypadal. Nikdo tedy neměl pochyb o tom, že se mu podaří v hudebním šoubyznysu prorazit, a to i přesto, že soutěž opustil relativně daleko před branami finále. Jenže namísto úspěchů přišel pád. 

Sámer se sám připravil o mnoho příležitostí svým chováním. Po SuperStar obrážel jeden večírek za druhým, několikrát byl vyfocen namol opilý a cizí mu nebyly ani drogy. V posledních letech se ale snaží opět vrátit plnohodnotně na scénu. „Uvědomuji si, že jsem udělal mnoho chyb. Poučil jsem se z nich a makám na tom, aby moje hudba, která je spojená se mnou, opět oslovovala lidi,” nechal se před časem slyšet v rozhovoru pro eXtra.cz.

Petr Borkovec

Jedním z těch, kdo se nechvalně zapsali do paměti diváků, byl i mladý zpěvák Petr Borkovec. Ten ovšem do problémů stačil spadnout už během svého účinkování v SuperStar. Rád se napil, kvůli čemuž byl jednou na koberečku i přímo před porotou. Právě v porotě měl ale menší protekci, udržoval totiž poměr s podstatně starší zpěvačkou Katarínou Knechtovou. Po konci v soutěži o něm bylo slyšet podle Blesku a eXtra jen v souvislosti s výtržnostmi, kterých se dopouštěl pod vlivem alkoholu. Kvůli svému chování měl několikrát oplétačky s policií, a dokonce mu hrozil kriminál. Na čas skončil v psychiatrické léčebně. 

Jan Kořalka

Zpěvák Jan Kořalka na svém kontě nemá žádné opilecké excesy nebo problémy s drogami. Jeho chování bylo totiž ještě horší. Podle Blesku byl v minulosti několikrát trestaný. Například za to, že měl své matce ukradnout platební kartu. V roce 2018 se pak zase psalo o tom, jak týral psy. Jedno štěně utopil, druhému zlomil nohu. Od soudu putoval na rok do vězení. 

Michal Hudček

Michal Hudček byl poměrně nenápadným účastníkem SuperStar, přitom měl krásný hlas a vypadalo to, že bude jedním z těch, komu se podaří prorazit ve světě šoubyznysu. Jenže začal koketovat s drogami, kterému mu nakonec zničily nejen kariéru, ale i život. „Michal začal s drogami hned po SuperStar. Tehdy to byl kokain a Michal tenkrát vydělával dost peněz za vystoupení, protože byl fakt docela známý. Jenže to rychle pominulo. Michal začal brát místo kokainu pervitin, začal hrát automaty, stal se neobyčejně nespolehlivým a dluží, kam se podívá,” uvedl tehdy jeden z jeho kamarádů pro Aha!. V posledních letech se ale zpěvák podle všeho dává dohromady. 

Filip Jankovič

A s drogami experimentoval i Filip Jankovič. Ten se ke svému nespořádanému chování jednou i sám přiznal v rozhovoru pro Blesk, kde uvedl, že během svého pobytu v Londýně vyzkoušel mnoho drog, avšak se nakonec rozhodl, že pro něj bude lepší, když se zdrží užívání jakýchkoliv omamných látek. Dnes žije spokojeně vedle svého partnera a věnuje se hlavně tanci. 

Zdroje: Blesk, eXtra, Aktu

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky