Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lidé nad 60 let se mohou registrovat k očkování: Jak si zažádat o třetí dávku?

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Zdroj: Profimedia
Andrej Babiš

Od začátku týdne se mohou registrovat lidé nad šedesát na třetí dávku vakcíny, pokud u nich uplynulo pět měsíců od dokončeného očkování. Systém byl spuštěn o několik dní dříve, než bylo původně v plánu. Premiér v demisi Andrej Babiš na sociálních sítích informoval, že se podařilo IT systémy připravit na novou vlnu registrací rychleji. 

Od pondělí se mohou přihlásit k očkování třetí dávkou občané nad šedesát let. Informaci oznámil na sociální síti premiér v demisi Andrej Babiš.

"Počet lidí, kteří mají dostat třetí dávku, je obrovský, je třeba se na to připravit," uvedl Babiš a dodal, že podle něj vláda připravuje rozšiřování očkovacích kapacit.

Bývalý premiér mimo jiné také oznámil, že kromě osvědčené vakcíny od firmy Pfizer/BioNTech chce Česko více zapojit očkovací látku Moderna. Ta bude distribuována do očkovacího centra v Praze na Černém Mostě.

Do Čech míří vakcíny pro děti, zapojit se chystají praktikové

Andrej Babiš ve své řeči připomněl, že ve druhé polovině prosince dorazí do Čech vakcíny pro děti. Očkovací látky by měly obdržet fakultní nemocnice.

Bývalý premiér sdělil, že rodiče tak budou moct s dětmi přijít i mezi vánočními svátky a očekává, že se více zapojí také praktičtí lékaři.

Očkování třetí dávkou by prý mělo proběhnout v co nejkratším čase, aby se zamezilo dalšímu nekontrolovatelnému šíření viru.

Lékaři vyzvali občany k aplikaci posilující dávky

Třetí dávka podle vakcinologů výrazně zvyšuje ochranu proti covidu-19. Zatím posilující dávku dostalo v Česku přes 780 tisíc lidí. Na přeočkování by měli dorazit lidé, kteří mají půl roku po ukončeném očkování.

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku o víkendu vyzvala k naočkování posilující dávkou proti covidu-19 u milionu lidí za týden s cílem ulevit přetíženým nemocnicím.

K tomuto záměru hledá pomoc u lékařů, kolegů zdravotníků i nezdravotnických dobrovolníků. Na třetí dávku vakcíny podle výzvy čeká nyní více než 1,5 milionu zájemců. Hnutí uvedlo, že naočkování milionu lidí by mohlo zabrzdit každým dnem sílící epidemii. Registrovat se můžete na stránkách Ministerstva zdravotnictví České republiky, kde naleznete podrobný návod.  

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky