Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nový film Filipa Renče Hlídač č. 47 má dnes premiéru

Zdroj:

Láska umí bolet, asi tak by se dal jednou větou charakterizovat milostný příběh o lásce, vášni, smrti a trestu, který vypráví nový český film Hlídač č.47. Film vznikl na motivy románu Josefa Kopty, který zemřel v roce 2003.

Scénář k filmu je poslední scenáristická práce známého scenáristy Eduarda Vernera. Eduard Verner ve svém textu vyzdvihl téma bolestného údělu člověka, který, ovlivněn a poznamenán hrůznými válečnými zážitky, doufá, že ve svém dalším životě najde díky lásce, přátelství, práci a rodinnému štěstí ztracenou rovnováhu.

Zdroj:

Velký lidský příběh oslovil zkušeného a talentovaného režiséra Filipa Renče, jemuž se televizní scénář Eduarda Vernera dostal do rukou před několika lety. Filmový scénář Filipa Renče, na kterém spolupracoval se Zdeňkem Zelenkou, podtrhuje dramatičnost předlohy a posiluje i domýšlí osobní vazby všech hrdinů.

Zdroj:

Do hlavní postavy hlídače Douši obsadil Karla Rodena, jeho manželku hraje Lucia Siposova, hrobníka Ferdu Václav Jiráček, kostelníka Bártíka Vladimír Dlouhý. Hlavní hrdinou je Josef Douša je válečný vysloužilec, který se svou ženou Annou přijíždí na železniční wechter. Krátce po příjezdu na zapadlé místo zahlédne na kolejích neznámého mladého muže, pokoušejícího se o sebevraždu. Douša jej na poslední chvíli zachrání a pak místními opovrhovaného hrobníka Ferdu pozve domů. Zachráněný mladík na první pohled podlehne kouzlu Doušovy manželky Anny, které začne, přes její veškeré odmítání, stále častěji nadbíhat. Ferdovy pokusy nezůstanou ve vesnici bez povšimnutí a patřičných posměšků, které psychicky těžko se zotavujícího válečného veterána hodně deptají. V důsledku zranění na frontě a souhrou dalších okolností Douša náhle ztratí sluch. Jako hluchý ale nemůže sloužit na wechtru a jeho už hodně složitá životní situace se ještě zkomplikuje. Anička manželovu duševní nevyrovnanost dlouho trpělivě snáší. Uvítá, když se jim naskytne možnost stěhování a pronájmu místní hospody. Film je v kinech od 27. 11. 2008 a bližší informace najdete na www.hlidac47.cz.  

Zdroj:

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Zářivý poklid Ivy Bittové

„Iva Bittová je výjimečná umělkyně. Syrová i rafinovaná, vášnivá i soustředěná, má cikánskou duši, hlas trubadúra a mysl génia,“ napsal o ní jeden…

Akční letáky