Catherine Zeta - Jones se vždycky specializovala na hrdinky, které se o sebe velmi dobře umějí postarat. Ať už to znamená cokoliv: ohánějí se mečem (jako Elena ve filmu Zorro: Tajemná tvář), vylupují banky (jako její hrdinka v lupičské komedii Past), vraždí své životní partnery (v muzikálu Chicago) nebo šéfují drogovým kartelům (v dramatu Traffic: Nadvláda gangů). Pravda, čtyřicetiletá Sandy, kterou si zahrála ve svém zbrusu novém filmu Sexy 40, se realizuje v mnohem obyčejnějších činnostech: po rozvodu s manželem (jehož nevěru odhalila bizarním způsobem na videu z dětské oslavy) se protlouká v New Yorku jako matka samoživitelka a zjišťuje, že život začíná ve čtyřiceti... I ona však bezpochyby patří k ženám, které přijímají životní výzvy jako hozenou rukavici.

Zrozena pro krásu

Skutečná Catherine Zeta-Jones se ostatně od svých hrdinek v tomto směru vůbec neliší. Kromě svých velmi viditelných úspěchů před kamerou je totiž také schopnou byznysmenkou: patří k nejvýznamnějším akcionářům společnosti Elizabeth Arden, jedné z nejúspěšnějších kosmetických firem na světě. Pravda, oficiálně ji společnost představuje jako svou "globální ambasadorku" a tvář svých nejvýznamnějších kampaní. Ale její role je ve skutečnosti ještě důležitější. "Nejsem jenom tvář z fotky ve výloze," vysvětluje. "Když jsem koupila část akcií, chtěla jsem skutečně porozumět byznysu."

Kosmetika, šminky a vše, co se týká krásy, jí odjakživa bylo blízké.

Naučila se tomu prý od své matky: "Upravovala se, dokonce i když šla vynést odpadky," vzpomíná Catherine Zeta Jones. "Byla jsem takhle vychovaná. Líčení pro mě nikdy nebylo předmětem revolty proti rodičům. I když jsem se zmalovala jako členka Addamsovy rodiny, máma jenom podotkla: Až skončíš, dej moje šminky na své místo." Vyrůstala v jižním Walesu, kde její otec vlastnil továrnu s konfekcí. Docela úsměvně proto působí bulvární historky o jejím dětství v chudobě, které se svého času šířily. "Fakt jsem se rozčílila, když jsem si o sobě přečetla, že jako malá jsem neměla boty a musela jsem bosa chodit po žebrotě," konstatuje. Rodiče ji už ve čtyřech letech zapsali do tanečních kurzů a v jedenácti měla své první veřejné vystoupení. Její kariéra i dál pokračovala po taneční dráze, která ji zavedla až na divadelní jeviště v londýnském West Endu.

Pětadvacet let jako nic

V roce 1994 se rozhodla zkusit štěstí v Hollywoodu. Skutečnou slávu a úspěch jí však přinesla až role ve filmu Zorro: Tajemná tvář, v němž si zahrála po boku Antonia Banderase. A navíc upoutala pozornost o pětadvacet let staršího Michaela Douglase, kterého okouzlila už na první pohled. "Následovalo devět měsíců telefonátů a květinových zásilek," vzpomíná na jeho dvoření. "Chci být otcem vašich dětí," řekl jí prý při prvním osobním setkání (což se také později podařilo - hned dvakrát). "Mám štěstí, že jsem Michaela Douglase poznala," říká. "Nikoliv Douglase - oscarového producenta a herce, nýbrž Douglase - svou životní lásku. Ano, občas myslím na to, že až mi bude šedesát, jemu bude osmdesát pět. Ale zatím to je spíš tak, že on má víc energie než já,“ vyvrací už předem všechny pochybnosti ohledně jejich nemalého věkového rozdílu.

Přestože jejich rodinka se dvěma dětmi působí přímo idylicky, na vzornou hospodyňku si nehraje.

"Nevařím, dělám rezervace v restauracích," říká. Jediná negativní věc, kterou jí Hollywood přinesl, je neustálá pozornost paparazziů. Catherine Zeta-Jones patří k těm celebritám, které s nimi vytrvale bojují - a příležitostně před nimi prchá do rodného Walesu anebo na Bermudy, odkud pochází její manžel. (Podle internetových zdrojů vlastní po celém světě devět nemotivostí, ona však tvrdí, že ví pouze o čtyřech.) "Když žijete v Los Angeles, nemůžete ani vystrčit nos, aniž byste byli okamžitě podrobeni zdrcující kritice od fleků na obličeji přes vaši kabelku až po dvě kila, která jste údajně přibrali," konstatuje s hořkostí. Nyní se pozornost, soustředěná na jejich rodinu, ještě poněkud přiostřila vzhledem k tomu, že procházela mimořádně těžkým obdobím: Douglasův syn Cameron z prvního manželství byl totiž odsouzen kvůli drogám a pět let do vězení.

Video: Catherine Zeta Jones zpívá a tancuje pro svého manžela

Po krátkém slovním úvodu se dočkáte známého muzikálového čísla a dojatého Michaela Douglase.

Zdroj: Youtube