Norbert Lichý se narodil 29. 12. 1964 v Ostravě, jeho otcem byl režisér a dramatik Ondřej Lichý. Díky tatínkovi začal Norbert sbírat první herecké zkušenosti už v devíti letech.

Jelikož se nedostal ke studiu herectví na JAMU, v roce 1984 nastoupil rovnou do angažmá v Severomoravském divadle Šumperk. V roce 1987 pak začal působit v Divadle Petra Bezruče, které se pro něho stalo domovskou scénou.

Mimo to se také věnoval dabingu a namlouvání audioknih a prosadil se jako schopný skladatel scénické hudby. Mezi jeho slavné filmové role patří například starosta v Lidicích (2011), Míra Kluc v celovečerní verzi Okresního přeboru (2012) či nadlesní Kabelatsche v Hastrmanovi (2018).

Našli ho až druhý den

Norbert Lichý před necelým měsícem oslavil narozeniny, tehdy ovšem nikdo nečekal, že ty příští již s námi nebude.

Rodina se k náhlému odchodu herce nechtěla blíže vyjadřovat, podle informací Blesku mělo ovšem jít o srdeční selhání a zesnulého Lichého našli až po dvou dnech. „A to nejspíš už v úterý, našli ho až druhý den,“ uvedl nejmenovaný zdroj.

„S ohledem na rodinu nebudeme zatím okolnosti úmrtí více komentovat. Další informace zveřejníme v pátek,“ sdělila ČTK mluvčí divadla Marcela Bednaříková.

Související články