Norbert Lichý byl po většinu svého života samotář. Nikdy se neoženil a nezaložil rodinu, a tak žil v bytě se svou maminkou Evelyn. Ta ale nedávno zemřela, a tak populární divadelní i filmový herec zůstal sám. Jeho jediným blízkým příbuzným tak zůstal starší bratr Alexandr, kterému nyní nejspíš připadne smutná povinnost bratra vypravit na poslední cestu. 

Zároveň se ale také stal jeho dědicem. Nic závratného ovšem z pozůstalosti nezíská. Přestože byl totiž Norbert Lichý velmi obsazovaným hercem, nepodařilo se mu nashromáždit žádný větší majetek. Jeho honoráře totiž byly menší, než by člověk nejspíš očekával. 

Herci mají sotva na živobytí

Co se divadla týče, účinkoval Norbert Lichý v ostravském Divadle Petra Bezruče. Platy v oblastních divadlech ovšem obvykle nepřesahují dvacet tisíc korun měsíčně, což je částka, za kterou v dnešní době člověk zaplatí možná nájem, pokud bude mít štěstí. 

Hercova maminka byla již v důchodu a vzhledem k tomu, že péči o oba syny obětovala svou kariéru tanečnice, na vyskakování její příjem také pravděpodobně nebyl. Naštěstí jezdil ale Norbert Lichý často natáčet do Prahy, a tak si vydělal další peníze. 

Jeho schopnosti si velmi oblíbili v televizi Prima, kde Norberta Lichého obsazovali snad do všech seriálů, třebaže jen do vedlejších rolí. Ani tam ovšem nejsou příjmy tak velké, jak by člověk očekával. V roce 2015 měl údajně za jeden natáčecí den zhruba 9000 korun, takže si za rok a půl natáčení seriálu Přístav vydělal zhruba 220 tisíc korun. Přepočteno na měsíční platy je to tedy lehce přes 12 tisíc korun.

Bratr zdědí polovinu domu

Vzhledem k tomu, že navíc značnou část života trávil kvůli svému povolání na cestách a byl vášnivý kuřák, mu jeho příjmy sice stačily na pohodlný život, nicméně již ne na to, aby si s maminkou pořídili vlastní nemovitost. Jeho bratr tak nyní zdědí pouze polovinu chalupy v Nýdku u Frýdku-Místku, kterou společně vlastnili a rekonstruovali. Stav domu nicméně vyžaduje další zásahy. “Potřebujeme na tom našem vidrholci opravit střechu. A máme na krku další opravy,” sdělil Blesku Norbert Lichý před dvěma lety. Nyní tak Alexandr Lichý bude na všechny výlohy i práci sám. 

Známý umělec zemřel minulý týden v úterý, jeho tělo bylo ale nalezeno teprve o dva dny později, když si jeho sousedé všimli, že se v bytě již dva dny nepřetržitě svítí. Přivolali proto policii a záchrannou službu, nicméně herci již bohužel nemohli pomoci. Co bylo příčinou úmrtí, v tuto chvíli sice není jasné, pravděpodobně se ale jednalo o srdeční zástavu.

Související články