Norbert Lichý zářil nejen na divadelních prknech, ale také v mnoha filmech a seriálech, díky kterým se navždy zapsal do srdcí diváků.

Smutnou zprávu jako první sdílelo na svých webových stránkách Divadlo Petra Bezruče v Ostravě, kde měl herec dlouhodobé angažmá.

Zatímco v pracovním životě se Lichému vše dařilo, v soukromí již tolik štěstí neměl. Odjakživa toužil potkat pravou lásku a založit rodinu, nakonec se mu toto přání nesplnilo.

O bydlení s matkou mluvil nerad

Jakékoliv otázky na soukromí neměl Norbert Lichý příliš v lásce a to zvlášť, když se někdo ptal na jeho vztah s maminkou, se kterou celý život bydlel.

"Dobře. Dobře se mi s ní žije," vysvětloval umělec před lety pro Novinky.cz. "Tak s ní prostě žiju, no a co? Nevím, proč bych neměl žít s maminkou. Ať mi to někdo vysvětlí. Já díky tomu nejsem sám, ona není sama. Bylo by pro lidi srozumitelnější, kdyby ona měla jedna plus jedna a já dva plus jedna? Už by se na mě nedívali skrz prsty?" bránil se Lichý, který se s matkou samozřejmě uměl i pořádně pohádat.

"Mrzí mě jen, že jsem k ní někdy krutej a zlej, nepřijímám její dobré rady. Nedodržuju životosprávu. Zneužívám její dobroty, laskavosti a lásky," svěřil se Lichý, který kdysi prohlásil, že se více než smrti bojí toho, že se nikdy nestane otcem. Osud mu nakonec v tomto bohužel nepřál a vlastních dětí se i přes své silné charisma nikdy nedočkal. Mimo jiné za to mohla i jeho špatná životospráva, vášnivé kouření cigaret a nadváha, s níž nedokázal bojovat. „Mám obavu o své zdraví, když kouřím venku před hospodou v minus deseti. Smrt je součástí života. Bolesti se bojím. A toho, že jsem někde nechal nějakou vinu, kterou jsem nenapravil. Nebo toho, že zemřu bez dětí,“ přiznal v rozhovoru pro Právo.

Související články