Oblíbená televizní moderátorka a novinářka České televize Nora Fridrichová si za poslední měsíce neoddychla, valí se na ni totiž jedna stížnost za druhou. Nejprve ji obvinili bývalí kolegové z arogantního chování a následně přišla výtka od Zdeňka Šámala, ředitele zpravodajství, za její neobjektivnost v jedné z reportáží pořadu 168 hodin.

Ambiciózní a drsná novinářka Nora Fridrichová se narodila roku 1977 v Pardubicích. Vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Karlově a následně pokračovala na London Univerzity v oboru lidská práva. Po ukončení studia pracovala v regionálních rádiích, tisku a poté v zahraniční redakci na TV Nova.

Už dlouhá léta moderuje pořad na České televizi

Už od roku 2006 je moderátorkou pořadu 168 hodin, který ukazuje divákům stěžejní události předcházejícího týdne. Jedná se většinou o kauzy a politické přešlapy, které by jinak byly zameteny pod koberec. Fridrichová se kontroverze nebojí a to ji staví mezi nejslavnější investigativce Česka. Svůj pořad Nad věcí má Nora i na Radiožurnálu.

V poslední době nemá Nora zrovna šťastné období. Nedávno na ni totiž byla podáno stížnost za bossing, kterou podal její blízký přítel a kolega Marek Wollner, který měl sám ze stejného důvodu máslo na hlavě. Následovala ale další výtka a to od ředitele zpravodajství Zdeňka Šámala. Ten ji vyzval k dodržování pracovních povinností.

Celý problém vznikl kvůli postoji Fridrichové a autorku reportáže Zuzany Černé, které se přiklonily k jedné straně ideového sporu, což není dle kodexu České televize v pořádku. Šlo o reportáž obsahující názory poslanců na manželství osob stejného pohlaví.

Moderátorka schytává kritiku ze všech stran

"V odpovědi, kterou připravil tehdejší generální ředitel Petr Dvořák, je uvedeno, že dramaturgyni pořadu Noře Fridrichové bylo předáno písemné upozornění na porušení pracovních povinností, že byla vyzvána k dodržování všech povinností vztahujících se k vykonávané práci. Ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal vůči Noře Fridrichové uplatnil také 'postih podle interních předpisů ČT'," citoval situaci web borovan.cz.

Ani v soukromí to neměla Fridrichová vždy snadné. Po rozchodu s reportérem Patrikem Kaizrem si v roce 2004 vzala Milana Fridricha, zpravodaje Hospodářských novin. Svatba se konala v Itálii a vše vypadalo zalité sluncem. Vztah však vydržel pouhé čtyři roky, než byl rozveden. Nyní Nora žije se sportovním komentátorem Robertem Zárubou, se kterým má dvě dcery - Dianu a Marianu. I když se občas v médiích objeví spekulace o jejich rozchodu, ve skutečnosti pár vypadá šťastně a sehraně.

Související články