Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tragická smrt Niny H.: Rodina zveřejnila její přání. Za den vybrala miliony

Nina H.
Nina H.
Zdroj: Profimedia

Několikadenní pátrání po pohřešované Nině H. bohužel dopadlo tím nejhorším způsobem, dívka byla nalezena mrtvá. Sestra zavražděné se však rozhodla udělat něco nečekaného, chce splnit sen, který bohužel Nina nemohla dokončit, postavit domov důchodců! Vytvořila proto veřejnou sbírku, na které prakticky přes noc přibylo téměř dvanáct milionů korun!

Případ Niny H. stále budí u veřejnosti veliké emoce. Chytrá a talentovaná dívka měla před sebou velikou budoucnost, plánovala pomáhat druhým, všechno ale bohužel dopadlo jinak.

Po Nině začala jako první pátrat její sestra Anna, které přišlo podezřelé, že nedorazila na několik domluvených schůzek, což jí prý nebylo podobné! "Ahoj, mnoho z vás mi píše, tak informuji zde. Ninu, mou milovanou sestru, pohřešujeme už od včerejšího odpoledne, měla se dostavit od té doby na 3 srazy, ani na jeden nedorazila, dokonce ani dnes ráno. Víme, že byla naposledy v Praze (Hůrka, Petřiny, Palmovka) v pátek odpoledne (14-16:30) na srazu s Jan Polyák a od té doby není ani jeden dostupný. Nevíme, zda se jí/jim něco nestalo," napsala Anička na svůj Facebook.

Následovalo několikadenní pátrání, do kterého se zapojila i veřejnost, na internetu zmizení dívky sdílelo tisíce lidí. Poté přišla další šokující zpráva, kamarád Jan, který byl s Ninou jako poslední před jejím zmizením, se rozhodl ukončit svůj život skokem pod metro! Tehdy se začalo spekulovat, zda právě on nemá v celém případu prsty! V pondělí večer nakonec našli v pražské oboře Hvězda lidské tělo a policisté později potvrdili, že patřilo pohřešované Nině... 

Anna H. se pak rozhodla, že udělá vše proto, aby tu po její sestře zůstal odkaz a ihned začala jednat!

Nina H. Nina H. Zdroj: Profimedia

Celý případ Niny H. je zatím stále zahalen velikým tajemstvím, policie zatím nechce veřejnosti odhalovat přílišné detaily, stále totiž probíhá vyšetřování a objevují se i nové důkazy.

Podle dostupných informací ale zatím vše ukazuje, že vrahem by mohl být právě kamarád Niny, Jan, který s ní byl jako poslední. "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z násilného trestného činu a na případu stále velmi intenzivně pracují," odhalila policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Nina H. se ráda věnovala charitě, a velice si přála v Čechách vybudovat domov důchodců, který by fungoval podobně jako v Dánsku, kam chodila se svou sestrou pomáhat. Anička nyní dělá vše proto, aby se tento sen stal realitou a dočkala se obrovské podpory!

Nina H. Nina H. Zdroj: Profimedia

"Drazí přátelé, Má milovaná sestra Nina nás v pátek navždy opustila. Když nám umírala babička v Dánsku, pomáhaly jsme s Ninou v tamním domově pro seniory. Ninu fungování zařízení velice oslovilo a chtěla, abychom spolu postavily domov, který by byl na podobném principu, i tady v Česku. Do tohoto projektu byla velice zapálená, proto mě představa, že už jej nikdy nebude moci přivést k životu, ničí. Spolu s našimi rodiči a Nininými nejbližšími přáteli bychom tedy chtěli postavit právě takový rodinný domov důchodců, nesoucí její jméno, kde každý nalezne pochopení a lásku, kde bude neustále co dělat a kde každý najde své místo. Pokud by se nám zadařilo, domov by byl sdílen se školkou, aby se mohly navzájem potkávat různé generace. Tím by se splnil Ninin sen. Sen, který nejlépe vystihuje, jaká Nina byla. Sen, který chceme šířit v co největší míře mezi co nejvíce lidí. Abychom to mohli uskutečnit, budeme od vás ovšem potřebovat pomoc. Budeme vám vděční, pokud nás podpoříte, budete tuto sbírku sdílet mezi svými přáteli nebo nám pomůžete radou, tipem, kontakty či jakýmkoliv jiným způsobem. Každý příspěvek bude cihlou k postavení snu, díky kterému bude Nina moci pomáhat ostatním, i když už není mezi námi," napsala sestra Niny H. dojemný vzkaz na Facebook a lidé se ihned začali skládat!

Na domov seniorů nesoucí jméno nevinné oběti vraždy se během jednoho dne vybralo bezmála dvanáct milionů a částka nadále stoupá!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky