Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nina Divíšková oplývala neobyčejnou krásou, zářila až do konce svých dní

Nina Divíšková a Jan Kačer
Nina Divíšková a Jan Kačer
Zdroj: Profimedia
Nina Divíšková a Jan Kačer

Nina Divíšková byla nejen herečkou, ale přes padesát let i oddanou manželkou Jana Kačera. Kdysi si slíbili, že spolu budou v dobrém i zlém, a Kačer to dodržel. O manželku trpící Alzheimerovou chorobou se staral do poslední chvíle. Jeho žena zákeřné nemoci ve věku čtyřiaosmdesáti let podlehla.

Seznámili se na DAMU. Láska na první pohled to nebyla ani náhodou. Když Nina svého budoucího manžela pozdravila, ani nezvedl hlavu. Postupně se ale sblížili a v roce 1965 se vzali. Společně pak vychovali tři dcery, a to Simonu, Kláru a Adélu.

„Byla to noblesní osoba, až aristokratická. Mluvila hlubokým altem a byla z Moravy,“ vzpomínal podle webu Divadlo.cz Kačer.
Kariéru začala Divíšková v Ostravě a posléze zářila celých 35 let v Činoherním klubu.

„Divadlo mi určitě – přes všechny bolesti a strasti – dává pocit sebeuspokojení, hravosti, důstojnosti a snad i svobody. Pro mě je ale v životě nejdůležitější rodina,“ řekla Divíšková. „To je má svoboda, to je mé slunce, bez kterého bych jen těžko dokázala žít,“ doplnila podle stejného zdroje dříve.

V Příbězích obyčejného šílenství byla nezapomenutelná

Během života spolupracovala s nejrůznějšími scénami a její filmografie byla obsáhlá. Neměla příliš výrazných rolí, ale pro diváky byla velmi dobře zapamatovatelná. Asi nejvýraznější byla jako matka hlavního hrdiny v Příbězích obyčejného šílenství nebo v seriálech Ulice a Vyprávěj. Lidé ji měli rádi, oblíbená byla i mezi přáteli.

„Věrnost, čestnost a pravdomluvnost jsou vlastnosti, kterých si v životě vážím nejvíc,“ svěřila se kdysi, co je pro ni nejpodstatnější. Přesně ty vlastnosti v ní viděl Kačer, byť ji alzheimer změnil k nepoznání.

„Ty projevy mě tak štvou, že na ni někdy i řvu. Snažím se dořvat k podstatě její osobnosti, k té vznešené noblesní holce, kterou bývala a jistě chce být dál,“ svěřil se Jan Kačer, který se o Divíškovou staral až do konce jejích dní společně s celou rodinou.

Informace přinesl portál Divadlo.cz a Nasehvezdy.cz.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky