Fanoušci českého filmu se ani nestačili vzpamatovat z věčného odchodu Libuše Šafránkové, když přišla další smutná zpráva. Populární herečka Nina Divíšková, která má na svém kontě mnoho úžasných rolí, jen dvanáct dní po smrti Šafránkové rovněž odešla do hereckého nebe. Herečky spolu kamarádily, stejně jako jejich manželé Josef Abrhám a Jan Kačer. O to větší ranou pro ně musí odchod jejich manželek a kamarádek být.

V pátek 25. června se uskutečnil pohřeb Libuše Šafránkové, na který dorazil i Jan Kačer.

Nemoc doprovázená smutkem

Obě zesnulé herečky si v posledních letech svých životů procházely mnoha těžkostmi. Libuše Šafránková v roce 2014 onemocněla rakovinou plic, kterou posléze porazila. V souvislosti s jejím úmrtím se však spekuluje o tom, že se nemoc vrátila. Divíškovou zase trápila Alzheimerova choroba. Ta ale podle jejího manžela nebyla příčinou její smrti. „Zemřela v poledne. Doktoři budou muset přijít na to, co se stalo,“ řekl zlomeným hlasem Kačer pro Blesk.

Nina Divíšková zemřela v pondělí 21. června ve své posteli, obklopená nejbližšími. Jak se nechal Kačer slyšet pro Blesk, jeho manželce se velmi přitížilo poté, co se dozvěděla o úmrtí své dobré kamarádky Šafránkové. Ustavičně plakala a její stav se prý rychle zhoršoval.

Odešla přesně tak, jak chtěla

Herec Jan Kačer je z manželčiny smrti zdrcený. Je ale vděčný za to, jakým způsobem odešla. „Děkuji Bohu, že Nina odešla tak, jak si to přála. Doma, obklopená rodinou, a hlavně v klidu. Skonala ve své posteli. Poslední roky byla velmi nemocná,“ svěřil se Kačer, který je velmi dobrým kamarádem Josefa Abrháma.

I o toho měl v poslední době velké obavy. „Pepík mi dělá starosti. Volám mu už několik měsíců, marně. Vždycky se mi hned ozve. Zřejmě je to s ním opravdu moc vážné. Jestli je doma, anebo se léčí někde v nemocnici, nevím, nikdo z rodiny mi nedal žádnou zprávu,“ řekl před časem podle Blesku pro deník Aha!.