Jednou už v karanténě byla, ale to musela, jelikož byla v kontaktu s pozitivním člověkem. Teď je Nikola Čechová pozitivní sama a nebojí se o tom mluvit. Přiznává, že je z těch, které příznaky rozhodně pociťují a nic příjemného to tedy není.

„Já vůbec nevím, jak mám začít. Ano, došlo i na mě, jsem pozitivní. Já jsem tu teď nějakou dobu nebyla, protože jsem na to jednoduše neměla energii ani chuť, myslím si, že od soboty, protože v sobotu mi byl potvrzen pozitivní test na koronavirus,“ šla s pravdou ven Čechová.

„Nebylo mi úplně dobře a ani teď nejsem ještě úplně fit. Málo piju, takže mě hlava bolí permanentně. Ráno jsem se vzbudila a necítila jsem absolutně nic. Ani voňavku, snědla jsem něco – vůbec jsem netušila co,“ pokračovala.

„Začala jsem panikařit, že to mám. Našla jsem si nejbližší odběrové místo. Měla jsem totiž další týden natáčení a chtěla jsem dát co nejdřív lidem vědět, abych způsobila co nejméně trablů,“ popisovala Nicol, jak si počínala, když měla podezření, že by mohla být pozitivní.

Ztratila chuť i čich

Následně zjistila, že je. „Večer jsem pak dala vědět všem lidem, které jsem viděla. Naštěstí jich nebylo tolik,“ svěřila se Nicol, jenž všechna opatření dodržuje. „Já jsem v tom poctivka. Nosím respirátory a roušky pořád. Paradoxní je, že jsem to nenosila s kamarádama a rodinou. Jsem šťastná, že jsou negativní,“ radovala se.

„Už jsem na testech byla čtyřikrát. Není to nic příjemného, ale není to zas tak nic hrozného, abyste se museli bát,“ utěšuje svoje fanoušky.

Na testech už byla čtyřikrát

„Na závěr vás chci poprosit, abyste to všechno dodržovali. Taky mě štve, jakým způsobem vláda komunikuje, ale kvůli nim to neděláme. Děláme to hlavně pro starší populaci, pro svoje prarodiče, rodiče a pojďme to už společně zvládnout,“ apeluje na veřejnost Nicol stejně jako třeba Libor Bouček. I ten nedávno zjistil, že je pozitivní.

„I mě dostihl ten vir. A to myslím, že jsem udělal maximum pro to, aby se to nestalo. Ale některý hry na schovku vyhrát nejdou. A nemáte je absolutně pod kontrolou. Nepíšu to jako přání soucitu a hledání síly - tu mám. I díky tomu, že nejsem doma sám,“ píše Bouček na svém Instagramu.

Momentálně je doma v karanténě

„Ta nemoc je nevyzpytatelná. V podstatě každý večer usínáte s odhadem, jestli vám bude lépe nebo hůř. A netrefíte se. Většinou. Bolest hlavy je u mě permanentní, čich kontroluju každý dvě hodiny u voňavky a spát 16 hodin není vůbec žádný problém,“ popisuje, jak vše probíhá u něj.

Libor Bouček a Shopaholic Nicol nejsou zdaleka jediní ze známých osobností, jenž se s onemocněním covid-19 potýkaly nebo potýkají. Mezi další patří Hana Zagorová, Štefan Margita, Lucie Bílá nebo Simona Stašová.