V krásném domě, který stojí na svahu v Lánech nedaleko Prahy, žije Nikol Leitgeb s manželem a dvěma malými syny již dva roky. Na první pohled její hnízdečko nepůsobí nijak neobvykle a budí zdání, že se jedná o zcela obyčejný rodinný dům. To ale je docela daleko od pravdy. 

Obytný prostor je velmi vzdušný a poskytuje dostatek místa k životu pro všechny členy domácnosti. Kuchyň plynule přechází v obytnou část, ve které na první pohled upoutají velká okna s krásným výhledem. Vyjít ven je možné prakticky hned od jídelního stolu, což jen umocňuje pocit života na čerstvém vzduchu a zejména v teplejší části roku je to výhoda k nezaplacení. 

Když vaří tatínek

Kuchyně je vyvedená v barvě světlého dřeva, přestože v poslední době jsou moderní spíše lesklé bílé povrchy, popřípadě mramor. Jako mamince dvou malých divochů totiž bylo Nikol Leitgeb jasné, že v příliš bílé kuchyni by se snadno mohlo stát, že hadr a saponát prakticky neodloží z ruky. 

V kuchyni ale kraluje především její manžel Petr. “Vaření ho baví, připravuje stejně dobře asijská jídla jako tradiční moravská. Do linky pak sám vybral spotřebiče, dvě trouby (z toho jednu parní), ohřevnou i vakuovací zásuvku a další vychytávky, které by mě ani nenapadlo pořizovat,” svěřila se influencerka serveru iDNES.cz.

Minimalismus u nich nekraluje

Na rozdíl od řady jiných osobností, které si potrpí na minimalismus nejen v zařízení domácnosti, ale také v barvách, se sympatická influencerka nebála ani výrazných odstínů, jako například zelené a červené. Ty ostatně lze nalézt také na lehce starostvětském perském koberci v obýváku. “Mám tenhle babičkovský styl moc ráda,” vysvětlila svým fanouškům na sociální síti půvabná světlovláska. 

Její domov disponuje také poměrně velkým pozemkem, kde by si jistě každý milovník zahradničení přišel na své. Nejen v horkých letních dnech zase celá rodina Nikol Leitgeb využívá krytý bazén. V zimě totiž stačí nechat zastřešení bazénu zavřené a obyvatelé domu se mohou ve vodě vyřádit i v případě, že všude kolem panují mrazy. “Jsme tu jako u moře. Ani nemusíme jezdit na dovolenou, nic nám tu nechybí. Petr plave celoročně, já od května, kdy má voda 28 °C,” popsala spokojeně mladá maminka.

Každý, kdo se z města přestěhoval do domu, dá jistě za pravdu, že si novopečení “vesničané” obvykle musí zvyknout na to, že příroda je jim najednou mnohem blíž, než by si možná sami přáli. Kromě vyššího výskytu hmyzu to mohou být například myši, se kterými má Nikol Leitgeb rovněž zkušenost. 

Nezvaná návštěvnice vybavená ostrými zoubky si v domě hodlala užívat, a tak se pustila nejen do zásob, ale také koberce, který pořádně nahlodala. Nikol Leitgeb a jejímu muži tak nezbylo nic jiného, než zamířit do hobby marketu a vybavit se dostatkem pastiček na hlodavce, jak na sociální síti přiznala s tím, že od té doby se podobný incident naštěstí neopakoval.

Zdroj: Youtube

Související články