Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

N. Kidman (53) je mnohem krásnější než zamlada. Má činnost je mimo tabulky, říká

Ze zrzavé kudrnaté dívenky ze Sydney se stala nejvyhledávanější herecká hvězda
Ze zrzavé kudrnaté dívenky ze Sydney se stala nejvyhledávanější herecká hvězda
Zdroj: Profimedia.cz

Ze zrzavé kudrnaté dívenky ze Sydney se stala nejvyhledávanější herecká hvězda. Před kamerou se objevuje téměř čtyřicet let a nedávno se stala úspěšnou producentkou. Nicole Kidman má po padesátce snad víc energie než kdy jindy.

Na podzim se Nicole s rodinou po několikaměsíční karanténě v americkém Nashvillu konečně přemístila do milované Austrálie. „Co mě tenhle rok naučil? Že nikdy nevíte, co může čekat za rohem. Kdo by mohl tušit, že se tohle vůbec může stát. Ale žijeme a zvykáme si na to, jako všichni,“ říká v rozhovoru pro časopis Marie Claire. K protinožcům se ale neodjela rekreovat, naopak. Jako producentka se kvůli špatné epidemiologické situaci v Americe přemístila do Austrálie, aby zahájila natáčení své nové televizní minisérie podle románu Úplně cizí lidé spisovatelky Liane Moriarty, kromě jiného také autorky Sedmilhářek. Za přísných bezpečnostních opatření Nicole produkuje a také hraje jednu z hlavních rolí – nezastaví se tak ani na chvíli.

„Je to stres na druhou. Mám ale díkybohu skvělý tým, který mi kryje záda. Když jsem na place, zůstávám v roli, tehdy nemůžu být i producentka, nechci tím nijak oslabit svůj výkon. Je to docela fuška, žonglovat tím vším najednou – prací, rodinou a teď i pandemií. Je to někdy poměrně bolestné, ale zároveň z toho mám strašnou radost. Záleží mi na tom, aby všechno šlapalo, pak se budím ve tři ráno strachy. Ale zároveň si říkám: „Já do toho prostě jdu, děj se co děj!“

Nicole Kidman má po padesátce snad víc energie než kdy jindy. Nicole Kidman má po padesátce snad víc energie než kdy jindy. Zdroj: Profimedia.cz

Možnosti nahlížení

Po letech výjimečných zkušeností, desítkách rolí, mnoha cenách a bezpočtu nominací… Co vlastně Nicole stále ještě vzrušuje na světě filmu, jehož je už léta neodmyslitelnou součástí? „Vždycky jsou to lidé, s nimiž se v práci potkávám: scenáristé, režiséři, herci, štáb a také celý proces natáčení. Miluju to. Je to jako kouzlo, když najednou stojíte na place a všechno funguje. Nikdy totiž nevíte, jestli to tak bude. A pak samozřejmě sžívání se s postavami, ponor do jejich psychiky – to mám asi od táty, který byl klinický psycholog. Pro mě to zároveň také znamená možnost nahlížet na život z rozdílných perspektiv a také zkoumat a objevovat lidskost – a to miluju,“ říká herečka.

Přiznává také, že si na svou současnou situaci nemůže stěžovat. „V minulosti jsem samozřejmě párkrát pěkně zaškobrtla, jako každý. Ale teď se mám úžasně. A upřímně, můj život je vlastně velmi jednoduchý, jakkoli podivně to může znít. Všichni si myslí, jak strašně složité to všechno mám. Dobře, řekněme, že moje činnost je trochu mimo tabulky, ale moje skutečné bytí s manželem Keithem a dvěma dcerami je poměrně jednoduché,“ říká Nicole, která si v Austrálii užívá každou volnou chvilku se svou početnou rodinou. „S mamkou jsme si velmi blízké, a pak je tu také moje sestra a jejích šest dětí a sestřenice. Tihle všichni tvoří velkou část toho, kdo jsem. Mám velké štěstí, že mám takhle úžasnou rodinu. Navíc je nás většina holek. Ale jak říkají moje dcery, náš pes je přece kluk! Tak to je – u nás doma jsou nositeli testosteronu jen manžel a pes Julian. Občas si Keith potřebuje trochu oddychnout a pak ho najdu třeba v šatně, jak hraje na kytaru. To je mi vždycky jasné, že ho musím nechat chvíli o samotě a dát mu prostor. Nebo si googluje auta. Tak poznám, že je ve stresu. Mně je třeba úplně jedno, co máme za vůz, já pojedu čímkoli. Ale Keith auta miluje,“ shrnuje Nicole s úsměvem situaci doma.

Po bolestném rozvodu s Tomem Cruisem v roce 2001 byla podle vlastních slov v šoku a city k němu neskrývala v rozhovorech ani v letech po rozluce následujících. Pak však potkala Keitha, který o ní mluví jako o lásce svého života. Stejně to má Nicole, i dnes, po více než čtrnácti letech manželství. „Je to můj ochránce. Dodal mi sebedůvěru a díky němu se cítím spokojená s tím, kdo jsem. Dobře mě zná a pomohl mi otevřít se. Navíc se hezky doplňujeme, jelikož on je extrovert a já úplný opak. Vím, že to zní divně, ale jakmile je okolo mě větší skupina lidí, projevuje se moje těžce introvertní já. S přáteli jsem v pohodě, ale jakmile mám třeba mluvit někde na veřejnosti, mám problém.“

Seriálová královna

V roce 2017 vzala útokem televizní obrazovky seriálová bomba Sedmilhářky, o dva roky později její druhá řada. Nicole byla strůjkyní tohoto úspěchu – jako producentka i hlavní herecká hvězda. Letos na podzim trhá sledovanost HBO její další projekt, Mělas to vědět. Nicole se povedlo pro všech šest dílů minisérie získat dánskou režisérku Susanne Bier (Po svatbě, oscarový Lepší svět). „Susanne byla naše první a jediná volba,“ říká Nicole a pokračuje, „toužila jsem s ní spolupracovat už roky. Susanne je filmařka s velkým F, umělkyně a skvělá vypravěčka. Obdivuji její práci na seriálu Noční recepční. Měli jsme velké štěstí, že nám na nabídku kývla.“

V seriálovém thrilleru podle románu spisovatelky Jean Hanff Korelitz ztvárnila Nicole krásnou a spokojenou terapeutku Grace, která žije jako v pohádce. Její dokonalý život se ale začne hroutit ve chvíli, když je nalezena zavražděná mladá žena a Gracein perfektní manžel Jonathan znenadání zmizí. V roli Jonathana se ve vrcholné formě a zároveň poprvé v takto velké seriálové produkci představuje Hugh Grant. „Angažovat Hugha byl Susannin nápad a mně připadal skvělý. Znám ho už léta a vždy jsme spolu chtěli točit. Jen on mohl postavě Jonathana dát svůj šarm, inteligenci i sympatie. Tuhle kombinaci neodolatelného sympaťáka jsme totiž přesně potřebovali,“ shrnuje herečka a producentka v jedné osobě. Podle kritik a diváckých ohlasů to vypadá, že ani v roce 2020 nešlápla pracovně vedle.

Nicole a Keith Urban

Po rozvodu s Tomem Cruisem v roce 2001 se soustředila hlavně na kariéru. V roce 2005 ale potkala australského zpěváka Keitha Urbana a po roce známosti se vzali.

„Vlastně jsme se pořádně neznali, začali jsme se skutečně poznávat až během manželství,“ vzpomínala nedávno Nicole, která považuje Keitha za lásku svého života. V roce 2008 se jim narodila dcera Sunday Rose a v roce 2010 pak přivítali další holčičku, Faith Margaret. Rodina žije střídavě v Sydney a americkém Nashvillu. Z přechozího manželství s Cruisem má Nicole dvě adoptované, dnes už dospělé děti.

Kdo je Nicole Kidman

Nicole Mary Kidman se narodila 20. června 1967 v Honolulu na Havaji australským rodičům, kteří zde byli na pracovní stáži. Už během střední školy navštěvovala hodiny herectví. Před kamerou stála poprvé v šestnácti, v roce 1989 přišel její první hit, Úplné bezvětří, kterým oslnila i americké kritiky. O rok později natočila svůj hollywoodský debut Bouřlivé dny a začal její vztah s Tomem Cruisem.

V roce 2002 získala Oscara za výkon v dramatu Hodiny. Je držitelkou pěti Zlatých glóbů – Zemřít pro…, Moulin Rouge, Hodiny a dva za Sedmilhářky. 

Dnes má na kontě více než šedesát rolí a patří spolu s Meryl Streep či Cate Blanchett mezi naprostou hereckou špičku. V její filmografii najdeme všechno: muzikály, bláznivé komedie, nezávislá psychologická dramata, thrillery i horory. 

Je skvělá zpěvačka, její duet s Robbiem Williamsem Somethin’ Stupid byl celosvětovým hitem roku 2001. 

Od roku 1994 je vyslankyní dobré vůle UNICEF a v roce 2004 se stala laureátkou ceny Citizen of the World Award udělované organizací United Nations Correspondents Association. 

V současné době kraluje kvalitní televizní tvorbě i jako producentka; v roce 2017 oslnila svou prací na hitu Sedmilhářky, letos uvádí další seriálovou bombu: Mělas to vědět.

Nicole Kidman jako Virginia Woolf ve filmu Hodiny. Nicole Kidman jako Virginia Woolf ve filmu Hodiny. Zdroj: Youtube

V čem např. můžete vidět Nicole Kidman

Mělas to vědět (2020)

V minisérii z produkce HBO ztvárnila terapeutku Grace, které zničí představy o jejím dokonalém manželství s perfektním mužem (Hugh Grant) jedna brutální vražda.

Stepfordské paničky (2004)

V adaptaci klasické knihy Iry Levina zosobnila nezávislou Joannu, jež se odstěhuje do idylického městečka Stepford. Na místních dokonalých obyvatelkách je však něco v nepořádku!

Stehlík (2019)

V dramatu z roku 2019 podle románu oceněného Pulitzerovou cenou si zahrála laskavou paní Barbourovou, která pomůže malému hlavnímu hrdinovi po tragické ztrátě jeho matky.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Velké romantické drama z dob americké občanské války jí přineslo úlohu jemné Ady, která zůstane kvůli válce sama na rodinné farmě a musí se bez muže vyrovnat s krutou realitou.

Hodiny (2002)

Za ztvárnění spisovatelky Virginie Woolf v dramatu Stephena Daldryho si odnesla v roce 2002 svého zatím prvního Oscara. Ve snímku jí herecky sekundují Meryl Streep a Julianne Moore.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU