Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nicole Kidman a Reese Witherspoon: Příběh šikany a jednoho úmrtí

Nicole Kidman a Reese Witherspoon: Příběh šikany a jednoho úmrtí
Nicole Kidman a Reese Witherspoon: Příběh šikany a jednoho úmrtí
Zdroj: ČTK

Pokud se stanete spisovatelem, není většího ohodnocení, než že vaše knihy čtou se zaujetím čtenáři na celém světě. Pokud k tomu získáte zájem filmařů, nemůže být autor knižní předlohy spokojenější.

Obojí se povedlo australské spisovatelce Liane Moriarty, která má ve svém spisovatelském rejstříku již šest velmi úspěšných knih. Její knihy jsou překládány do 35 jazyků, v USA byly dvě z nich na vrcholu žebříčku New York Times a nyní by měly být dvě z nich zfilmovány.

V České republice zatím vyšly jen dva tituly, z nichž ten první - Na co Alice zapomněla - vypráví příběh ženy, která po úraze ztratí 10 let vzpomínek svého života. Nevzpomíná si na své děti, nechápe, proč se s ní její milovaný manžel chce rozvést. Přestože amnézie je mnohokrát probrané téma, Liane Moriarty dala příběhu ztráty paměti úplně jinou dynamiku a lehkost. Příběh hlavní hrdinky je natolik strhující, že si rychle získal srdce i české čtenářské obce. 

O tom, že se líbil i v USA, svědčí zájem amerických filmařů o jeho filmové zpracování. Ujmout by se ho měl dokonce režisér filmu Ďáběl nosí Pradu David Frankel

Úplně nejblíže k filmovému zpracování má ale nejnovější dílo spisovatelky Liane Moriarty Big Little Lies, které se považuje doposud za nejlepší. O filmová práva projevila zájem produkční společnost Nicole Kidman. Sama herečka se s Liane sešla, aby jí předložila svoji představu. A nyní už se připravuje filmová mini série, v níž by si Nicole Kidman společně s herečkou Reese Witherspoon měly zahrát. 

Vydání české verze knihy Big Little Lies se prý plánuje na podzim tohoto roku. A že se čtenáři mají na co těšit, ukazují kritiky v USA. Big Little Lies, která vypráví příběh tří matek, šikany a vyšetřování jednoho úmrtí, je právě jednou ze spisovatelčiných knih, které získaly prvenství v knižním žebříčku New York Times.

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky