Nicol Lenertová byla hvězdou televizních obrazovek devadesátých let. Poprvé vstoupila do povědomí širší veřejnosti v roce 1994, kdy se stala Miss severní Čechy.

Lenertová se pak chvilku věnovala své modelingové kariéře a dokonce randila s hokejovou superstar Jaromírem Jágrem. V roce 1999 nastoupila Nicol jako hlasatelka hlavních zpráv, dlouho se ale na obrazovce nezdržela.

Bývalá parťačka Karla Voříška se totiž rozhodla svou kariéru odklonit jiným směrem a v roce 2002 dala v TV Nova výpověď.

Lenertové začala vadit sláva, před pozorností médií utekla do USA

Ačkoliv byli Nicol Lenertová s Karlem Vořískem velice oblíbené moderátorské duo, bývalé Miss začala mediální pozornost vadit natolik, že se rozhodla z televize odejít i přesto, že měla s kolegou na place výborné vztahy.

Tehdy zmizela moderátorka ze dne na den do Ameriky, kde si nějaký čas užívala života v anonymitě.

Když se Lenertová vrátila, její sláva už byla skutečně vyhaslá a tak zkoušela různá zaměstnání. Jeden čas například působila jako mluvčí Středočeského kraje a před dvěma lety se dostala ex moderátorka k práci v marketingové firmě. Ani tam ale nevydržela.

Z moderátorky je mluvčí pojišťovny, dřívější úspěch jí dnes pomáhá

Před rokem změnila Nicol Lenertová působiště a od té doby pracuje jako mluvčí OZP a nedávno se objevila právě na akci této pojišťovny. Bývalá televizní hlasatelka si libuje, že jí dřívější úspěch nyní pomáhá v komunikaci s klienty.

"Díky TV Nova jsem si u lidí získala důvěru, to je můj bonus," pochlubila se loni Lenertová Blesku.

Slavná moderátorka devadesátých let vystudovala politologii a vysokou školu ekonomie a managementu v Bratislavě a v nejnovější práci se nejspíš konečně našla.

Lenertová je také dvojnásobnou maminkou, otcem synů je manažer Jaroslav Kalát.