Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Znáte původní profese českých celebrit? Některé jsou opravdu překvapivé

Věděli jste že Karel Gott, pokud by se nezačal živit zpěvem, měl dělat elektrikáře?
Věděli jste že Karel Gott, pokud by se nezačal živit zpěvem, měl dělat elektrikáře?
Zdroj: Archiv

Kominík, elektrikář nebo dámská krejčová. To jsou některé obory, kterým se vyučily známé české tváře showbyznysu. Vybrali jsme ty nejznámější a „oblékli" je do původního povolání. Co myslíte, co by jim slušelo víc?

Rey Koranteng – Prodavač

Prodavač Rey Koranteng Prodavač Rey Koranteng Zdroj: archiv

Moderátor Televizních novin o svém vzdělání dlouhá léta lhal. Tvrdil, že má maturitu, ve skutečnosti byl ale vyučeným prodavačem. V roce 2008 si nakonec zkoušku z dospělosti dodělal na 1. Slovanském gymnáziu v Praze. Na soukromé škole ho doplnění vzdělání přišlo na 115 tisíc korun.

Karel Gott – Elektromontér

Karel Gott coby elektrikář Karel Gott coby elektrikář Zdroj: archiv

Původně chtěl být mnohonásobný Slavík malířem, ale nevzali ho na školu. Proto se šel učit elektromontérem, při škole se už nicméně věnoval hudbě, kterou tolik miloval. A Česko později získalo pěveckou ikonu – naštěstí pro Gotta i pro fanoušky. Jako zaměstnanec někdejšího ČKD se prý totiž pracovními úspěchy zrovna chlubit nemohl.

Leona Machálková – Učitelka

Sličná učitelka Leona Machálková Sličná učitelka Leona Machálková Zdroj: archiv

I když od dětství toužila po divadle a hudbě, po maturitě nastoupila na Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudovala obor český jazyk a dějepis. Zřejmě jako zadní vrátka, kdyby zpěv nevyšel, byla připravena učit. Zpěvačka dokonce tvrdí, že ji ke zpěvu přivedl právě český jazyk, neboť během studia často pročítala písňové texty.

Lucie Bílá - Dámská krejčová

Lucie Bílá jako dámská krejčová Lucie Bílá jako dámská krejčová Zdroj: archiv

Zpěvačku s rodným jménem Hana Zaňáková sedět u šicího stroje nebavilo, i když si u toho zřejmě pobrukovala. V 80. letech si jí všiml producent Petr Hannig, vymyslel umělecké jméno Lucie Bílá a napsal pro ni několik zásadních hitů. Okamžitě nebylo pochyb o tom, že Lucie šicí stroj vymění za mikrofon.

Bohuš Matuš – Kominík

Kominík Bohuš Matuš Kominík Bohuš Matuš Zdroj: archiv

Psal se rok 1989, když jeden budoucí zpěvák dokončil studium na učilišti coby kominík. Být věčně od sazí ale nechtěl, a tak se po dvou letech od dokončení školy rozhodl vystudovat konzervatoř. Jeho talentu si brzy všiml hudební skladatel Karel Svoboda (†68) a pomohl mu prorazit. Matuš se později na pár let ze scény vytratil, teď se ovšem pomalu vrací na výsluní.

Josef Vojtek – Opravář telefonů

Josef Vojtek jako opravář telefonů Josef Vojtek jako opravář telefonů Zdroj: archiv

Všechno mohlo být jinak, kdyby se oblíbený frontman skupiny Kabát živil původním řemeslem. Jako na opraváře telefonů byste na něj dnes zřejmě narazili v nějakém obchůdku s výlohou přeplněnou regály s repasovanými mobily. Sám zpěvák přiznal, že se chvíli jako opravář telefonů živil, ale prý byl zrozen pro rockovou hudbu.

Inna Puhajková – Policistka

Policistka Inna Puhajková Policistka Inna Puhajková Zdroj: archiv

Byla rozhodnutá stát se policistkou, proto se vydala studovat Střední policejní školu ministerstva vnitra v Praze, kde v roce 2006 maturovala. Jenže vztah s hokejovou legendou Jaromírem Jágrem (45) jí zcela změnil život. Nejenže se stala slavnou, ale zároveň po rozchodu dostala nabídku stát se sportovní moderátorkou. Kariéra v televizi jí vyšla, mnoho mužů ale smutní. Pokuta třeba za rychlost od Inny by jim možná byla i příjemná...

Václav Noid Bárta – Řezník

Řezník Václav Bárta Řezník Václav Bárta Zdroj: archiv

Sám přiznal, že jako řezník párkrát vypadal, když se v mládí rval na ulici. Ale poté, co si na „učňáku" prošel praxí, kdy třeba týden jako pomocná síla obíral uzené maso od kosti, věděl, že se raději zkusí živit zpěvem. Šel si za svým a kromě toho, že je úspěšný muzikálový herec a uznávaný rocker, se z něj díky původní profesi stal na čas i vegetarián.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU