Slavní, kteří se perou s vážnou nemocí a málokdo to o nich ví

Tom Hanks s manželkou
Tom Hanks s manželkou
Zdroj: Profimedia.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (38)

Život hollywoodských celebrit se zdá být leckdy dokonalý. Na první pohled se může jevit, že se nepotkávají s problémy obyčejných smrtelníků. Zdraví si ale za nic na světě nekoupíte. A tak i známé tváře čelí nemocem, které jim ztrpčují život. Náš výčet celebrit, které sužují různé choroby, vás možná šokuje, ale možná také zjistíte, že váš oblíbenec je na tom stejně jako vy.

Cukrovka

Herečka a držitelka Oscara za hlavní roli ve filmu Ples příšer Halle Berry se se svou diagnózou setkala tváří tvář jako mladá dívka, kdy po silném šoku skončila na několik týdnů v kómatu. Došlo jí, jaké štěstí měla a postavila se k podlomenému zdraví čelem. Nepije, nehřeší a propadla sportu. Nespěchala s mateřstvím, dala si na čas a ve 42 letech se stala poprvé matkou a dokonce ve 47 podruhé. Překročila padesátku, ale strčí do kapsy i o dvacet let mladší kolegyně.

Halle Berry má postavu k nakousnutí.

Halle Berry svým přístupem k životu inspirovala mnoho lidí se stejným osudem, ale Tom Hanks k nim rozhodně nepatřil. Už přes dvacet let mu cukr dělá vrásky na čele, ale on s radostí přijímal role, kde výrazně měnil svou váhu, kouřil a alkoholu se také nevyhýbal. Až v Lettermanově show v roce 2013 přiznal, že trpí cukrovkou a konečně s tím hodlá něco dělat. Je na čase, má ještě spoustu skvělých rolí a kilometrů se svým fiatem, který mu věnovali fanoušci z Polska, před sebou.

Problémy se zrakem

Mila Kunis je jednou z nejpopulárnějších hollywoodských hereček a manželka krasavce Ashtona Kutchera. Rodačka z Ukrajiny mnoho mužů omámila svým pronikavým pohledem. Málokdo ale ví, že se dlouhá léta pohybovala na hranici slepoty. Kvůli přechozenému zánětu oka se jí výrazně zhoršil zrak a bylo obtížné najít lékaře a metody, které by mohly škody na zdraví napravit. V roce 2010 ale podstoupila náročnou operaci, kdy jí byla nahrazena oční čočka a Mila tak konečně viděla ostře a jasně. Možná i proto pár týdnů po zákroku následoval rozchod s Macaulay Culkinem, který se v té době topil v drogách.

Rakovina kůže

Hugh Jackman dal před zástupem fanynek přednost starší ženě, a tak si ho můžeme vychutnávat jen na filmovém plátně. Představil se jako brilantní zpěvák ve filmu Největší showman i jako Wolverine v Loganovi, kde dal na odiv svou do posledního svalu perfektně tvarovanou figuru. Ani akční hrdina z X-Menů ale není ušetřen ran osudu a potkala ho děsivá diagnóza - rakovina kůže. Bazocelulární karcinom postihuje především spodní vrsty kůže, které nenávratně deformuje. Se svým údělem bojuje Hugh po svém, chodí na chemoterapie, transplantace kůže a vše sdílí se svými fanoušky na sociálních sítích. V soudržnosti a skupině je síla.

Stejné zdravotní komplikace potkaly i členku klanu Kardashianů Khloé. Má za sebou sedm složitých kožních transplantací, ale díky včasnému zásahu odborníků má rakovinu kůže úspěšně za sebou a může se opět naplno věnovat rodinné reality show.

Dyspraxie

Daniel Radcliffe je známý jako nebojácný čaroděj, který s pomocí kouzelné hůlky přemohl mnoho temných sil včetně Voldemorta. Ve skutečném životě by kouzelnou hůlku jistě uvítal. Trpí dyspraxií, která se projevuje sníženou schopností motorického vnímání. Daniel měl velmi pomalou pohybovou paměť, tělesná výchova pro něj bylo peklo, pomalu psal a i pouhé zavazování tkaniček mu dělalo problémy. Není divu, že nepatřil mezi třídní oblíbence. Právě díky herectví se svou nemocí bojuje tváří v tvář. 

Lymská borelióza

Sourozenecké trio Gigi, Bella a Anwar Hadid patří mezi modelingovou špičku. I jejich matka Yolanda Hadid má za sebou úspěšnou kariéru, dnes své děti jen z pozadí podporuje. Už roky bojuje s lymskou boreliózou. Dlouho svoje zdravotní problémy tajila, ale v roce 2012 se ve své knižní prvotině rozpovídala. Nevyhnuly se jí ani myšlenky na sebevraždu. I ona našla cestu z tunelu ve zdravém životním stylu. Zvolnila tempo, zbavila se prsních implantátů a dnes žije jen pro své děti.

Yolanda Hadid má podporu v rodině.

Hashimotova nemoc

Ani slavná topmodelka a dcera Yolandy Hadid Gigi se nedokázala vyvléknout ze spárů nemoci. Trpí Hashimotovou chorobou, která je při její profesi velkým omezením.  Roky byla Gigi pod palbou kritiků, že je na molo příliš "rozměrná". I když vypadá fantasticky, v drsném světě modelingu se počítá každý kilogram. Před pár měsíci se postavila nevybíravým haterům a prozradila, co ji souží. Chronický zánět štítné žlázy způsobuje zavodňování a výrazné kolísání váhy.

Alzheimerova choroba

Smrt a nemoci obchází všechny domy bez rozdílu, britskou královskou rodinu nevyjímaje. Princ Charles se už téměř 8 let potýká s Alzheimerovou chorobou. I když se informace drží pod pokličkou, jednotlivé indicie vedou k faktu, že následník trůnu není v nejlepší kondici. Stále častěji se přemítá i to, že se nároků na vládnutí vzdá, jeho manželka Camilla se tak korunky nedočká a králem bude jeho prvorozený syn Wiliam.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky