Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejlepší česká boxerka: Bylo by fajn mít víc soupeřek

Zdroj:

Napřed si Arleta Krausová (31) přála pracovat u koní. Nakonec se absolventka ekonomické školy stala třikrát jedničkou České republiky v amatérském boxu a dobyla i svět.

V Česku máte jedinou soupeřku. Je to výhra?

Ve své váze mám u nás opravdu jedinou soupeřku, ale bylo by lepší jich mít víc! I v jiných vahách (v ČR jsou čtyři profesionální boxerky - pozn. red.), to kvůli tréninku, zlepšování i sparingům, konkurenci. V Polsku a Německu je ženský box rozšířenější.

Není lepší trénovat s muži a v ringu hravě porážet ženy?

Možnost to je, ale muž ve stejné váze je rychlejší, technicky lepší i dynamičtější než já. Má k boxu lepší fyziologické dispozice. S ženskou jsme si rovny, kdežto mužský vás při tréninku buď vyřídí, nebo šetří – obojí není dobré. Na posílení fyzičky je trénování s mužským kolegou samozřejmě fajn.

Ano. Amatérský box je trochu jiný - boxuje se v jiných rukavicích, v helmách, má odlišný bodový systém… Profesionální box je větší show, avšak cesta k němu vede vesměs přes amatérský.

Co boxerka a móda v ringu?

Některé holky boxují v sukýnkách, což mně nesluší, já třeba moc neřeším ani barvy. Hlavně ne růžovou! V ringu ale rozhodně nevypadám špatně. (smích)

Stresuje vás váha?

Jako závodnici před zápasem dost. Jako trenérku trochu. Jako ženskou mírně. Tedy stále! (smích) Na druhou stranu nerada moc relaxuju nicneděláním, ovšem jídlo mám ráda. Nikdo se neumí najíst tak dobře jako sportovci. Tak si to přeberte.

O boxerech se říká, že inkasované rány do hlavy jim ubírají na duchu…

Rozumím. A tiše doufám, že je to chiméra! (smích)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky