Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Knechtová zářila, Korn tančil: Nejkrásnější momentky z Česko-Slovenského plesu

Katarína Knechtová na Česko-Slovenském plese
Katarína Knechtová na Česko-Slovenském plese
Zdroj: Martin Řezáč
Katarína Knechtová na Česko-Slovenském plese

Významné osobnosti z oblasti kultury a umění, vědeckého, podnikatelského i politického života, utužovali přátelské vztahy a vzájemnost mezi Českou republikou a Slovenskou republikou na 8. ročníku Česko-Slovenského plesu v pražském Obecním domě. Mimořádné datum plesu ze soboty 30. dubna na neděli 1. května odkazovalo na svátek zamilovaných. V tomto duchu se nesl celý večer.

Prestižní událost

Česko-Slovenský ples patří k nejvíce luxusním společenským událostem. Získal si status akce s nejvyšší kulturní úrovní a vysokým celospolečenským významem. Díky tomu každoročně získává oficiální záštity prezidentů obou zemí. Po více než dvouleté pauze z důvodu pandemie se konal v netradičním termínu Česko-Slovenský ples. 

Česko-Slovenský ples Andrea Verešová Zdroj: Peter Frolo

“Po více než dvou náročných letech odkladů způsobených a vynucených celosvětovou pandemií jsme náš galavečer pojali jako příležitost poděkovat všem zdravotníkům a hlavně všem těm, kteří sváděli neúprosný boj s koronavirem. Dále jako symbolický důkaz znovuotevření a restartu kultury a kulturně společenského života v obou našich zemích a v neposlední řadě jako projev a odkaz důležitosti přetrvávajících česko-slovenských vztahů a vzájemného přátelství mezi Českou republikou a Slovenskou republikou. Čím dál víc si to uvědomujeme v dnešní pohnuté době a ve sledu posledních událostí v Evropě, jak důležité je upevňovat vztahy, přátelství a naši společnou vzájemnost.  Ještě pořád v nás doznívají dojmy a emoce z krásného slavnostního večera. Dovolte mi poděkovat všem našim partnerům, příznivcům, účinkujícím i ctěným hostům, že nás i v této náročné době podpořili svou účastí. Bez vás by Česko-Slovenský ples nebyl takový, jaký je,”  hodnotí letošní ročník ředitel Česko-Slovenského plesu Radovan Čaplovič.  

Česko-Slovenský ples Andrea Růžičková s manželem Zdroj: Peter Frolo

Hvězdní hosté

Celým večerem hosty provázela moderátorská dvojice Monika Hilmerová a Aleš Háma. Svou přítomností poctila Česko-Slovenský ples legenda, herec Vladimír Kratina, který přišel po boku své půvabné dcery Dominiky. Na červeném koberci zářila již tradičně topmodelka Andrea Verešová ve žlutých šatech od slovenské návrhářky Jany Pištejové. Seriálová herečka Andrea Růžičková dorazila v doprovodu svého manžela, hudebníka Mikoláše Růžičky. Ani další herečky, jako jsou třeba Michaela Maurerová nebo Denisa Pfauserová, si nenechaly ujít společenskou událost roku. Boris Hanečka, dvorní návrhář prezidentky Zuzany Čaputové, připravil i letos několik rób na tuto událost. Jeho šaty oblékla Lucie Hablovičová a Monika Hilmerová. Bohatě zastoupeny byly i ženy z řad vítězek Miss. Za modelky dorazila Nikol Švantnerová, Lucie Smatanová, Karolína Mališová a Monika Leová. Televizní moderátorky zastoupily půvabná Eva Perkausová a Gabriela Partyšová. 

Česko-Slovenský ples Dámy si daly na přípravách záležet Zdroj: Peter Frolo

Devátý ročník Česko-Slovenského plesu je plánovaný na 11. února 2023 opět v pražském Obecním domě.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky