Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Návrat Profesionálů a Dallasu

Návrat Profesionálů a dalších legend
Návrat Profesionálů a dalších legend
Zdroj: Česká televize a Profimedia.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (5)

Měli jste v mládí rádi okouzlující a nesmlouvané detektivy z CI 5 Bodieho a Doyla? Pak vás potěší zpráva, že se dostanou i na filmové plátno. Seriál Profesionálové se vrací v nové podobě. A nejen on...

Kde se vzali Profesionálové?

Seriál Profesionálové se začal natáčet v roce 1977 v televizní společnosti London Weekend Television jako protipól konkurenčnímu seriálu The Sweeney, který se u nás vysílal pod názvem Inspektor Regan. Trojice hrdinů z CI 5 si záhy získala mnoho fanoušků – bývalý mariňák a vždy skvěle oblečený švihák Bodie, který má trochu nestandardní vyšetřovací metody, se dokonale doplňuje s poctivým a spravedlivým Doylem a nad nimi bdí občas kárající a vždy chápající šéf Cowley (hrál ho Gordon Jackson, † 66). Děj byl dynamický a na svou dobu velmi akční, což přitáhlo k televizním obrazovkám diváky na celém světě.

Mimo kameru se hádali

Role agentů CI 5 přinesla představitelům Bodieho a Doyla, hercům Lewisi Collinsovi (64) a Martinu Shawovi (66), ohromnou popularitu a přízeň divaček, které si oba náramně užívali. Shaw byl sice v době natáčení ženatý a se svou ženou vychovával dva syny a dceru, ale manželství se krátce po skončení seriálu rozpadlo. Pohledný herec se pak oženil ještě třikrát, poslední svatbu s Karen de Silva si odbyl v roce 2003. To Collins se držel mládeneckého života až do roku 1992, kdy si vzal Michelle Larrett, s níž dodnes vychovává tři syny. Ač před kamerou byli Bodie a Doyle nerozluční kámoši, mimo kameru mezi nimi panovalo napětí. I kvůli rozporům mezi oběma herci seriál v roce 1983 skončil... Filmová podoba oblíbeného seriálu by se měla začít natáčet ještě letos. Noví producenti ho chtějí přepracovat do velmi moderní podoby a v tuto chvíli řeší, komu nabídnout hlavní role.

Profesionálové Profesionálové Zdroj: Česká televize a Profimedia.cz

Dallas: Naftařský klan znovu do boje

To tvůrci pokračování kultovního amerického seriálu 70. a 80. let Dallas měli hned jasno. Na nabídku zahrát si v pokračování seriálu jim kývl jak představitel zloducha Džejára Larry Hagman (80), tak miláček žen Patrick Duffy (61) alias Bobby Ewing či Linda Grey (70) neboli Sue Ellen. Děj nových dílů, které připravuje televize TNT, se ale samozřejmě nemůže točit jen kolem starých hrdinů – hlavní dějovou linii převezmou syn Džejára John Ross a adoptivní syn Bobbyho Christopher. A o zápletky jistě nebude nouze, protože stejně jako kdysi jejich otcové i mladí Ewingové budou bojovat o majetek i lásku. V hlavních rolích se představí Josh Henderson (29) jako John Ross a Jesse Metcalfe (32) v roli Christophera. Velké ženské role pak získaly Jordana Brewter (30), která se jako Elena dostane do milostného trojúhelníku s oběma mladíky, či Julie Gonzalo (29) jako Christopherova snoubenka.

Dallas Dallas Zdroj: Česká televize a Profimedia.cz

České návraty

Také u nás si staré seriály a televizní pořady získávají stále větší oblibu, čeští diváci jim dokonce dávají přednost před novinkami.

  • S velkým diváckým úspěchem se například setkalo obnovení slavné soutěže Videostop, kterou pod názvem Barrandovský Videostop uvádí TV Barrandov. Soutěž sice získala trochu nový kabát, ale princip soutěže a hlavně moderátor Jan Rosák (63) zůstali stejní.
  • Divácky velmi vděčné jsou i reprízy předrevolučních seriálů, ať už mluvíme o Nemocnici na kraji města či Sanitce, kterou nyní vysílá Česká televize. Sanitka se také dočká pokračování, které se začne natáčet na podzim a v kterém se objeví staří dobří hrdinové – například doktor Jandera (J. Hanzlík) či Eliška Janderová (Z. Adamovská) – v nových příbězích. Budou stejně úspěšné?

Sledujete rádi staré seriály a co říkáte na „vzkříšení“ jejich hrdinů?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky