Natalia Oreiro se narodila roku 1977 v Uruguayi, ale vyrůstala v Buenos Aires. Od dětství milovala pozornost a publikum, proto se aktivně věnovala tanci a později i herectví.

U nás se Natalia proslavila roku 1998, když se začala vysílat telenovela Divoký anděl, za kterou herečka získala mnoho ocenění a stala se miláčkem celé Evropy. Kromě starého kontinentu získala slávu i v Rusku, kde se vysílalo mnoho telenovel, kde kráska hrála.

Herečka poprvé Rusko navštívila v roce 2001 a tuto zemi si zamilovala, uspořádala tam mnoho koncertů a vystupovala v těch nejznámějších televizních show. Před lety se hvězda rozhodla, že podpoří vztahy mezi Ruskem a Latinskou Amerikou, za což dostala od Putina v roce 2016 ruské občanství.

Dlouhá léta dělala velvyslankyni dobré vůle v Rusku

Rusko pro ni dokonce připravilo lukrativní místo v podobě velvyslankyně dobré vůle pro UNICEF v Rusku. Tuto funkci vykonávala do roku 2020, kdy byla následně jmenována velvyslankyní dobré vůle pro UNICEF v Uruguayi, tedy zemi, kde se narodila.

I přesto, že má herečka ruské občanství, pracuje převážně v Argentině a jako zpěvačka navštěvuje všechny země světa. Také se angažuje v humanitárních projektech a podporuje dobré vztahy mezi různými zeměmi světa. Mezi Ruskem a Ukrajinou se jí to bohužel nepodařilo. Co si však herečka o ruské invazi na Ukrajinu opravdu myslí, nikdy veřejně neřekla.

Pomáhá dětem k lepšímu vzdělání a poznání kultury

Natalia je známá také svou podporou v rámci nadace Fundación Natalia Oreiro. Ta pomáhá dětem z chudých rodin ve vzdělání a kultuře. Oreiro je také vášnivou ekoložkou a zastánkyní práv zvířat.

Hvězda telenovely Divoký anděl je navíc velmi krásná, tudíž ji zlákala i kariéra modelky. Nejen, že spolupracovala s věhlasnými módními značkami, ale také se stala tváří kampaně na kosmetické i módní produkty.

V soukromém životě je Oreiro také šťastná. Provdala se za argentinského hudebníka Ricarda Molla. S ním má od roku 2012 syna Merlina.

Související články