Jednou z poměrně radikálních metod hubnutí je rozhodně odvodňování. To pochopitelně nemá nic se zdravím společného, nicméně u modelek nebo influencerek, které se chtějí rychle vejít do šatů, bývá poměrně oblíbené. Natálie Kočendová sama již přiznala, že má různé odvodňovací čaje a zázračné hubnoucí tablety v oblibě. 

Něco podobného na sebe prozradila také hvězda reality show Eva Feuereislová, která si odvodňovací tabletky bere pokaždé, když se chce na večírku pochlubit pěknou postavou. “Vzala jsem si prášek na odvodnění, aby mi to slušelo. Má se brát jeden, ale vzala jsem si tři a vyplatilo se to,” řekla například nedávno před společenskou akcí pro Kafe.cz.

Lékaři, ale i odborníci na hubnutí si nad těmito počiny nejspíš rvou hrůzou vlasy na hlavě. Zavodnění je ale skutečným problémem, který lze řešit, ovšem podstatně zdravější cestou. V případě, kdy se pocit nateklého těla dostaví, je velmi pravděpodobné, že důvodem jsou potíže s lymfatickým systémem těla. 

Lymfatický systém je čistička těla

Lymfatický systém je jakási druh "čističky" těla. Je to síť cév, uzlin a orgánů, která pomáhá odvádět odpadní látky a tekutiny z tkání zpět do krevního oběhu. Tento systém hraje klíčovou roli v obraně proti infekcím a udržuje rovnováhu tekutin v těle. Je to takový skrytý hrdina, který pracuje na podporu našeho zdraví a imunitního systému.

Pomoci jej dostat do normálu, kdy funguje tak, jak má, nám může hned několik věcí. Výsledkem poté bude štíhlejší postava, méně únavy a řada dalších zdravotních benefitů.

Základem pro podporu lymfatického systému je dostatečné pití vody. Voda pomáhá udržovat pružnost lymfatických cév a podporuje odvodnění odpadních látek z těla. Dopřejte svému tělu každý den dostatek vody, abyste pomohli lymfatickému systému pracovat efektivně.

Přirozená cesta je řešení

Pohyb a fyzická aktivita jsou klíčové pro správné fungování lymfatického systému. Pravidelné cvičení podporuje cirkulaci tekutin v těle a napomáhá lymfě plynule proudit. Různé druhy cvičení, od procházek po jógové pozice, mohou být prospěšné pro optimalizaci toku lymfy.

Masáže a relaxace jsou skvělým způsobem, jak uvolnit napětí v lymfatických uzlinách a podporovat odtok lymfy. Zajímavé jsou i techniky masáží, které jsou zaměřeny právě na podporu lymfatického systému. Kombinace správné hydratace, pohybu a péče o tělo může pomoci snížit zavodnění a udržet lymfatický systém v optimálním stavu.

Kromě pití vody a pohybu můžete také zvážit přidání detoxikačních bylin do své stravy. Některé bylinky, jako například šalvěj, máta nebo kopřiva, mají vlastnosti, které podporují detoxikaci a odtok tekutin. Čaje z těchto bylin mohou být chutným způsobem, jak dodat tělu prospěšné látky a napomoci lymfatickému systému v jeho účinném fungování. Při zvažování doplňků a bylin vždy konzultujte s odborníkem na výživu nebo lékařem, aby se zajistilo, že jsou vhodné pro váš individuální stav zdraví.

Související články