Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Natálie Kocábová: Chůze po bombě

Zdroj:

Patří mezi ty rozzlobené mladé dámy, které si svou pózu a image věčné rebelky můžou dovolit. Má na ni totiž ještě věk, ale hlavně je obdařena velkou dávkou talentu a píle.

Ve svých 26 letech má na kontě už tři desky (dvě z nich natáčela se svým otcem, zakladatelem Pražského výběru Michaelem Kocábem), depresivní prózu Schola Alternativa a básnické sbírky včetně té poslední nazvané The Dark Side of Prague.

Kromě jiného je i matka šestiletého Vincenta, s jehož otcem se minulý rok za nezbytné asistence bulvárních novin rozcházela.

Southpaw jí sedí

Někoho by to možná v nahrávacím studiu aspoň trochu ovlivnilo, jenže Natálie není z rodu skleníkových křehotinek. Na zpěvu, který předvádí na své poslední desce Walking on the A-Bomb, rozhodně není nic znát.

Po postpubertálním tápaní a víc než zřetelném vlivu otce není už ani stopy. Tentokrát se pracovně spojila s Jiřím Burianem (synem písničkáře Jana Buriana) čili Gregorym Finnem z právě rozpadlých Southpaw a bylo to opravdu šťastné rozhodnutí. Vůdčí mozek projektu Republic of Two napsal Natálii písně přesně na tělo a jeho „southpawovský“ rukopis je víc než čitelný.

Poslechněte si singl z poslední desky Natálie Kocábové:

Hudebně se tu mísí nejrůznější ruchy a zvuky, akustické nástroje se doplňují s tepající elektronikou a nad touto koláží stojí výrazný a tvárný hlas Natálie, jež písním dává tolik potřebnou šťávu a energii.

Oba nositelé výrazných hudebních genů v této sebevědomé „chůzi po bombě“ (tak zní překlad názvu desky) předkládají skutečně vlastní vizitky. Nejenže opustili stín rodičů, ale především dokázali udělat zajímavější a kvalitnější muziku než většina jejich generačních souputníků.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Zvláštní dubnová výročí

Zvláštní dubnová výročí

Letošní duben je, co se výročních dat týče, opravdu zajímavý. Jak už to tak ale bývá, některá výročí jsou veselá, jiná smutná. My vám dnes…

Akční letáky