Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Utajený příběh Nadi Urbánkové: Prvnímu manželovi porodila mrtvé dítě

Naďa Urbánková kdysi chodila s Josefem Abrhámem
Naďa Urbánková kdysi chodila s Josefem Abrhámem
Zdroj: Profimedia
Naďa Urbánková kdysi chodila s Josefem Abrhámem

Herečka a zpěvačka Naďa Urbánková neměla vůbec jednoduchý život. V manželství s hercem Karlem Urbánkem, jehož příjmení nosí dodnes, prožila strašlivou tragédii. Mladí manželé čekali děťátko, které ale bohužel zemřelo ještě před porodem.

Karel Urbánek, který si zahrál snaživého příslušníka VB v seriálu Chalupáři, měl oficiálně čtyři děti. Málokdo ale ví, že se mohl stát dokonce pětinásobným otcem. Prvního potomka herec čekal se svou první manželkou, zpěvačkou Naďou Urbánkovou. Seznámili se začátkem šedesátých let.

Bláznivě jsme se zamilovali

"Já byl v pardubickém divadle a Naďa tam přišla. Nedávno jsem také našel její fotku v baletním oblečení v pózách – měla vosí pas, byla krásná," vzpomínal kdysi herec v deníku Blesk na rok 1963. Podle jeho slov se do sebe mladí umělci bláznivě zamilovali a zplodili spolu dítě. "Jenže jsme se ho nedočkali," truchlil Karel ještě po letech, když si připomněl smutnou událost.

Naďa Urbánková tehdy ležela kvůli rizikovému těhotenství v nemocnici. Tam se dozvěděla, že dítě už nežije. „Ráno po velké vizitě mi doktor sdělil, že miminko je bohužel mrtvé. Byla jsem bez sebe žalem, ale to ještě nebyl konec," vyprávěla herečka.

Dostala jsem porci morfia

„Doktor mi s omluvami vysvětlil, že dítě stejně musím porodit! Tak se stalo, a abych to zvládla, dostala jsem porci morfia a už jsem si nic nepamatovala," popsala Urbánková jednu z nejhorších chvil, která ji potkala.

„To dítě nemá ani hrob! Bylo to moc smutný..." uvedl zasmušile Karel. Přesto po neštěstí s Naďou ještě několik let žil.

„Skončilo to, že jsem se rozváděl já. Nezamiloval jsem se jinde, žili jsme prostě každý svůj život," řekl Urbánek. Ten se po rozvodu znovu oženil a s manželkou měl čtyři děti. Herec, který se objevil také v seriálech Ranč u Zelené sedmy nebo Život na zámku, zemřel letos v červnu v jednadevadesáti letech. 

Naďa Urbánková se v mládí věnovala baletu a měla krásnou postavu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU