Oba umělci se vzali v roce 1980 a o tři roky později přišla na svět jejich společná dcera Karolína. Jak ale jejich popularita narůstala, přispívalo to k tomu, že se vzájemně čím dál více začali odcizovat. 

Zejména Oldřich Kaiser se těšil velké přízni diváků. Sláva mu ale nejspíš stoupla do hlavy víc, než by bylo zdrávo. Začal holdovat večírkům a jiným radostem a k nelibosti své manželky také stále častěji sahal po sklence alkoholu. Příliš pozdě tak nejspíš dala za pravdu své kolegyni Květě Fialové, která ji před ním v době, kdy se seznámili, důrazně varovala. 

Vypráví se například historka, že jednou v opilosti zapomněl na benzinové pumpě jejich malou dceru Karolínu a bezstarostně odjel. Zlé jazyky také říkají, že Oldřich Kaiser své manželce nebyl věrný. 

Alkohol mu kazil život

Naďa Konvalinková ho ale velmi milovala, a tak mu jeho excesy stále dokola odpouštěla v naději, že se jednou změní. To se ale bohužel nestalo a jeho problémy s alkoholem byly stále zjevnější. 

V roce 1999 herec kvůli závislosti sám odešel z Národního divadla, později s ním došla trpělivost vedení Divadla Bez zábradlí a o nakonec byl ze stejného důvodu odejit také z Ungeltu. 

Současně s tím dostával povážlivé trhliny také vztah s Konvalinkovou, která začínala silně pochybovat o tom, zda má jejich láska budoucnost. Střídavě se rozcházeli a opětovně se k sobě vraceli. 

Skočil policistovi na záda a dělal, že je klíště

Bulvární média jsou ale neúprosná a tak začaly Kaiserovy skandály brzy plnit titulní stránky. Jeden z jeho opileckých výstupů se stal pro Naďu Konvalinkovou poslední kapkou. 

Tehdy se v opojení pověsil na záda strážníkovi a vykřikoval, že je klíště poté, co se jej neúspěšně pokusil přimět k odchodu z baru Divadla Bez zábradlí. Na místo přijela hlídka a musela se s podnapilým hercem vypořádat po svém. “Policisté museli užít hmaty a chmaty,” uvedla tehdy policejní mluvčí. 

Nejhorší na celé ostudě bylo, že jí musela přihlížet jak jeho manželka, tak dcera Karolína. Poté, co jej policisté spacifikovali, skončil dokonce v cele a hrozila mu žaloba. K tomu nakonec nedošlo, k soudu nakonec ale přece jen musel. 

Na Kaisera Konvalinková vzpomíná v dobrém

“Pro Naďu to byla poslední kapka k žádosti o rozvod,” prozradila tehdy hereččina kolegyně pod zárukou anonymity novinářům. Tak se také skutečně stalo, v roce 2005 manželství definitivně skončilo. 

Nějakou dobu se s rozchodem Naďa Konvalinková nedokázala vypořádat, nakonec ale Kaiserovi i kvůli dobrých vztahů v rodině dokázala odpustit. Na jejich vztah vzpomíná v dobrém, protože pokud byl Oldřich Kaiser střízlivý, byl velmi pozorný a také s ním byla zábava. “Myslím, že jen málokdo se v životě nasmál tolik, jako já,” sdělila například pro magazín Naše Hvězdy. 

“Někdy je možná to přátelství cennější než láska, která je mnohdy žárlivá a bolavá. Dnes je ten vztah velmi poklidný a uhlazený,” vysvětlila pro Expres.cz Naďa Konvalinková před časem. 

Tráví spolu Vánoce

Jejich vztah je nyní natolik dobrý, že spolu dokáží strávit dokonce i svátky, a to navzdory tomu, že Kaiser již několik let tvoří pár se zpěvačkou Dášou Vokatou. 

“U vánočního stolu usedneme s dcerou a Oldřichem. To je taková tradice, kterou jsme zachovali,” potvrdila Naďa Konvalinková s úsměvem.

Související články