Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Monika Foris Kvasničková: Hvězda filmu My všichni školou povinní prošla peklem

Monika Foris Kvasničková
Monika Foris Kvasničková
Zdroj: Profimedia, CSFD
Monika Foris Kvasničková

Monika Foris Kvasničková byla dětskou hvězdou v osmdesátých a devadesátých letech, pak ale zmizela z obrazovek. Co se s herečkou stalo a proč spadla na samé dno?

Monika Foris Kvasničková měla od dětství našlápnuto na hvězdnou kariéru. Když jí bylo šest let, objevila babička v novinách inzerát na konkurz do inscenace Kam uhnout očima a Monika roli získala.

Následovalo hraní v dětských kabaretech až do deseti let, kdy dostala příležitost v TV hře Žlutý Kvítek ztvárnit handicapovanou dívku na invalidním vozíčku.

Kariéru sama zazdila

Více na sebe upozornila ale až díky filmům Prázdniny pro psa a její nejdůležitější role Aleny Hajské v seriálu My všichni školou povinní. Hvězdnou dráhu si ale neudržela, spadla totiž do drog a alkoholu.

Monika Kvasničková v dospívání přestala řešit kariéru a užívala si života naplno. Pila alkohol a brala drogy, ze začátku to ale měla pouze jako ventil a útěk od reality, časem se z toho ale stal problém.

Vášnivý románek s Krampolem

V sedmnácti utekla z domova s Jiřím Krampolem, kterému bylo v tu dobu padesát let. Vztah ale nevydržel dlouho a herečka padla do náruče svého prvního muže, který byl taky o mnoho let starší. Dvojice zplodila syna Simona, soužití ale bohužel nebylo zrovna ideální.

Manžel Kvasničkové byl totiž obviněn z držení a pašování drog a dostal deset let netvrdo. Herečka zůstala sama s půlročním synem a upadla do depresí, které začala řešit ještě větší konzumací omamných látek.

Ve stejnou dobu zatčení manžela Kvasničkové jí zemřel otec a ona přestala emoční nápor zvládat. Prý v té době nebyla zrovna ani ideální matkou pro svého syna.

Dluhy splácela Kvasničková svými obrazy a celá situace došla tak daleko, že se rozhodla jít na léčení. To jí ale změnilo život!

Herečce se povedlo démony porazit a dnes je z ní mnohem silnější žena, než kdy dřív! Dokonce se stala podruhé matkou a má syna Theodora. Je šťastná a věnuje se malbě, což byla prý její vysněná práce. Já si už v pěti letech vysnila, že budu mít několik povolání – herečka, malířka, tanečnice, kosmonautka a cestovatelka. Malovala jsem už odmala, i když s přestávkami," vysvětlila bývalá dětská hvězda. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky