Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Muž týdne: Simon Baker, Mentalista z Tasmánie

Muž týdne: Simon Baker, Mentalista z Tasmánie
Muž týdne: Simon Baker, Mentalista z Tasmánie
Zdroj: Isifa.com

Proč se nám líbí: Tak to je nejspíš jasné na první pohled. Herec Simon Baker (43), který se narodil v Tasmánii, má navíc velmi zajímavý osud. Svého vlastního otce potkal až osmnáctiletý!

Diskutujte: Sledujete seriál Mentalista? Líbí se vám jeho hlavní hrdina? Nebo dáváte přednost jinému seriálu?

Rodiče se rozvedli, když mu byly pouze dva roky. S nevlastním otcem Simon nevycházel příliš dobře, ale jak tvrdí: „Respektoval jsem ho. Vlastního tátu jsem vyhledal až v osmnácti, tehdy dělal správce jachtařského klubu v Tasmánii. Bál jsem se, jestli si vůbec budeme mít co říct. Ale zbytečně. Ukázalo se, že lásku k oceánu jsem zdědil právě po něm. Hned jsme si měli o čem povídat.“
Dnes žije Simon Baker v Malibu, do rodné Austrálie se ale často a rád vrací – soukromě, i kvůli pracovním projektům, kterých po úspěchu seriálu Mentalista (začal se natáčet v roce 2008) stále přibývá. „Nikde na světě jsem nenašel nádhernější pláže a lepší vlny,“ usmívá se nadšený fanoušek surfování.
Právě na surfařském prkně se kdysi začalo projevovat jeho herecké nadání. „Bavil jsem legráckami častokrát celou partu a půl pláže turistů.“
K herecké kariéře ovšem ještě vedla dlouhá cesta. Simon vystřídal řadu zaměstnání, ze kterých – jak tvrdí – čerpá dodneška: pracoval mino jiné jako elektrikář, pizzař, zedník, obsluha v nočním baru, skladník pivních sudů, skladník v restauraci...
Souběžně se však především v rodné Austrálii začal věnovat modelingu a jako asistent režie v reklamní agentuře se přimotal k hereckému konkursu. Jak už to bývá, z hecu se zkusil přihlásit také, dostal první malou roličku a to byl reálný začátek hereckého povolání.
„Hraju nesmírně rád. Líbí se mi střídat povahy, vstupovat do životů svých postav,“ tvrdí herec, který se v soukromí nikdy nezbavil (a nechtěl zbavit) australského přízvuku.
Nyní žije ve Spojených státech, od roku 1998 je ženatý s herečkou Rebeccou Rigg, se kterou mají tři děti. „Už na první schůzce mě fascinovala a nepřešlo mě to dodnes,“ vyznává lásku své ženě, která také pochází z Austrálie. „A to přitom šlo o klasické rande naslepo, které domluvila jedna naše společná kamarádka.“

Co o něm (asi) nevíte:

  • On a jeho žena Rebecca se velmi úzce přátelí s megahvězdou Nicole Kidmanovou. Ta je například kmotrou jejich nejmladšího syna.
  • Psychologům příliš nedůvěřuje a ještě nikdy u žádného nebyl.
  • Jeho o tři roky starší sestra je lékařka.
  • Přestože vypadá před kamerou vysoký, měří pouhých 178 centimetrů.
  • Vášnivě rád spí.
  • Pravidelně se umisťuje v žebříčcích prestižních časopisů mezi nejpřitažlivějšími lidmi světa. (Například v roce 2002 byl magazínem People vyhlášen 26. nejhezčím člověkem planety.)
  • Než jde ráno na plac, každý den si zasurfuje.


 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky