Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Muž týdne: Princ Harry – Pařba v Las Vegas

Muž týdne: Princ Harry – Pařba v Las Vegas
Muž týdne: Princ Harry – Pařba v Las Vegas
Zdroj: ČTK

Proč se nám líbí: Z posledního maléru, do kterého se sedmadvacetiletý britský princ Harry namočil, určitě bolí hlava celý královský dvůr. Nahé fotky ze soukromé pařby v hotelu v Las Vegas kolují internetem i bulvárním tiskem. My ale pořád tvrdíme: lámat nad ním hůl je škoda.

Diskutujte: Co si myslíte o chování prince Harryho?

V pátek uplyne patnáct let od chvíle, kdy se při tragické dopravní nehodě zabila princova maminka, princezna Diana. Bezmezně ho milovala (stejně jako svého staršího syna Williama) a říkala mu „Dokonalé štěstí“. Když zemřela, bylo Harrymu třináct let.
Přestože složitá situace v dospívání (absence matky, neustálá pozornost médií atp.) jeho současné excesy neomlouvá, určitě se dá brát jako polehčující okolnost. Na druhou stranu... V sedmadvaceti by to zjevně chtělo už se trochu uklidnit. Co se dalo brát za teenagerské poklesky – jako byly třeba tahy nočním Londýnem, přiznání ke konzumaci marihuany, střídání dívčích náručí, to už u dospělého muže, pilota armádního vrtulníku a hlavně následníka britského trůnu třetího v pořadí jen tak omluvit nejde.
Tím spíš, že Harry už se účastní oficiálních povinností a zastupuje i babičku královnu, naposledy na závěrečném olympijském ceremoniálu.

Zdroj: ČTK

Těžko říct, jaké přijdou tresty.

Armáda jako zaměstnavatel ho pravděpodobně počastuje ostrou výtkou, odhaduje se, že už byl na koberečku a dostal pořádně vynadáno modrá krev nemodrá krev. Své si jistě vyslechne i od rodiny. Zejména otec Charles si na syna dokáže udělat čas a vyšlápnout. Když byl Harry vyfocen v nacistické uniformě na soukromém večírku, vzal ho do koncentračního tábora a ukázal mu dokumenty i fotografie. Jaký trest vymyslí tentokrát, zatím není známo. Ostatně... Jak se dá potrestat sedmadvacetiletý klacek s vlastním názorem na svět i výdělky...

Přesto by podle našeho názoru bylo předčasné nad Harrym lámat hůl. Víte, že se v utajení zúčastnil několika vojenských operací a projevil statečnost v přímém boji? Víte, že se pravidelně věnuje charitě a neváhá třeba i několikrát ročně jet do Afriky, stavět tam týdny vlastníma rukama školy pro děti a ještě si s těmi dětmi po večerech na zaprášených pláccích hrát fotbal? A to je jen zlomek toho, o čem se v souvislosti s Harrym tak často nemluví.

Můžete se těšit: Nová rubrika „Job týdne“ už od příštího pondělí

Jaké jsou strasti a slasti nejrůznějších povolání? V kolik ráno vstává hasič, co nejvíc potrápí cukrářku, fakt jsou ajťáci divní patroni a jak se připravit na povolání letušky? Čtěte každý týden neuvěřitelné podrobnosti a historky z jednotlivých povolání a uvidíte svět novýma očima.
Napište nám o svém povolání email: na divisova@sanoma.cz (předmět zprávy Povolání). Co vaše práce obnáší, v čem vás baví a naopak otravuje, co neuvěřitelného se vám kdy stalo.


 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU