Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Muž týdne: Petr Malásek

Muž týdne: Petr Malásek
Muž týdne: Petr Malásek
Zdroj: isifa.com a archiv
Prohlédněte si všechny fotografie (3)

Proč se nám líbí: 1. Přestože není klasický krasavec, má ohromný sexappeal díky tomu, co umí a jak se chová. 2. S klidem gentlemana čelí útokům bulváru, že je své ženě, herečce Daně Morávkové, nevěrný. 3. Napsal hudbu k novému muzikálu na ledě Popelka, soutěžte o tři originální CD.

Diskutujte: Jak vidíte manželský pár Petr Malásek a Dana Morávková?

Klavírista a skladatel Petr Malásek (47) žil posledních několik měsíců doslova v pohádce, když tvořil hudbu k novému muzikálu na ledě Popelka (soundtrack vydal Supraphon). V souvislosti s novým projektem odpověděl na několik otázek: 

Jak se píše hudba pro Popelku?
Příběh je především pohádková stylizace, snažil jsem se, aby hudba byla hravá, vtipná, místy zapamatovatelná, místy strašidelná… Tak, aby si při poslechu našly svá oblíbená místa nejen děti, ale aby si je našli také jejich rodiče, babičky, dědečkové, kteří je budou ve sportovních halách na představeních doprovázet. 

Kde jste čerpal inspiraci pro práci na muzikálu na ledě?
Byť má muzikál na ledě svá určitá specifika, neliší se tolik od klasického „divadelního“ muzikálu. Velice jsem se snažil, aby pěvecká a taneční čísla byla vtipná, nabitá gagy, aby zkrátka bylo stále co poslouchat. Velice mi v tomto pomáhaly fantastické texty od kamaráda Václava Kopty. 

Muž týdne: Petr Malásek

Psal jste písně v závislosti na tom, kdo bude kterou pasáž zpívat (píše se třeba jinak pro Lucii Bílou, jinak pro Ondřeje Rumla a jinak pro Jiřího Korna)?
Určitě ne, psal jsem pro Popelku, Čaroděje, Královnu. A za to, jak se interpreti, v čele s Luckou Bílou a Ondrou Rumlem písní zhostili, jim patří můj nekonečný dík. 

Prošla muzika vzhledem k vydání na CD nějakými úpravami?
Na CD je pouze část hudby, která zazní v představení, a sice zpívaná čísla. Scénickou hudbu, taneční záležitosti, plesy a podobné hudební „skopičiny“ na CD neuvádíme, neboť bez vizuálního vjemu ztrácí polovinu svého účinku. 

Které filmové, televizní, baletní, operní či jiné zpracování Popelky máte nejraději?
Tři oříšky pro Popelku, ty ještě dlouho nikdo nepřekoná. Ale zase nebyly na ledě... (smích)

 

Soutěž

Vyhrajte CD z muzikálu Popelka! Soutěžit můžete ZDE 

 

CD Popelka
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky