Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Muž týdne: Oldřich Kaiser

Muž týdne: Oldřich Kaiser
Muž týdne: Oldřich Kaiser
Zdroj: Isifa.com
Prohlédněte si všechny fotografie (5)

Proč se nám líbí: Protože se zdá, že tenhle chlap, jeden z hlavních progagonistů nové komedie Líbáš jako ďábel, je formát. Kolik mužů je ochotných samo si přiznat problém a radikálně ho řešit? Tenhle ano – když mu pití přeste přes hlavu, sám se nechá zavřít do protialkoholní léčebny.

Diskutujte: Líbí se vám Oldřich Kaiser? Co si myslíte o jeho životě? Kterou z jeho esének máte nejraději?

Je to sotva pár týdnů, kdy herec Oldřich Kaiser (57) – proslulý kromě svého hereckého mistrovství i alkoholovými excesy, opustil protialkoholní léčebnu Červený dvůr. Objevil se ve společnosti odpočatý, jeho nezaměnitelné charisma má obrovskou sílu. Kdo ho viděl na tiskové konferenci k premiéře nové komedie ražisérky Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel, která je od května v kinech, ten si musel říct, že je Kaiser stále přitažlivý muž.

Nejen díky zajímavému vzhledu, působí i jeho nezaměnitelný humor a stálepřítomný smysl pro recesi. Když líčil své fyzicky náročné scény natáčené v Maroku, válel se smíchy celý sál.

Oldřich Kaiser nedává rozhovory – udělal během kariéry jen několik výjimek a to ještě většinou smysl interwiew zpochybňoval.
Střípky jeho názorů se proto dají vystopovat jen velmi těžko. Je zjevné, že miluje své povolání a vnímá vlastní nadání: „Už jsem toho hodně odehrál a vzhledem k svému věku si můžu dovolit říct, že jsem dobrý herec. Mám talent, vím to.“ Zároveň ho ale neopouští pokora.
Přestože se několikrát kvůli jeho opilectví musela odřeknout představení a přišel i o divadelní angažmá, vždycky se znovu ozvou režiséři s novými nabídkami. Zejména ti filmoví.

Filmografie Oldřicha Kaisera z posledních let je úctyhodná: Líbáš jako ďábel, Líbáš jako bůh, Odcházení, Habermannův mlýn, Obsluhoval jsem anglického krále, Brouk v hlavě... položek by bylo ještě několik.
Nabízí se otázka – Zvádla by tohle lidská troska, za kterou je herec v bulvárních médiích často označovaný? Asi těžko. Problémy má, to je zjevné, nevydrželo je ani jeho pětadvacetileté manželství s herečkou Naďou Konvalinkovou. Rozhodně ale není na dně a jeho fenomenální herectví zůstává v branži ceněné.

Podívejte se na ukázku z filmu Líbáš jako ďábel, který právě běží v našich kinech

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky