Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Muž týdne Jude Law, rytíř se čtyřmi dětmi

Muž týdne Jude Law, rytíř se čtyřmi dětmi
Muž týdne Jude Law, rytíř se čtyřmi dětmi
Zdroj: Isifa.com
Prohlédněte si všechny fotografie (5)

Proč se nám líbí: Protože je to všestranně talentovaný a charismatický Angličan, který je milujícím otcem svému synovi v úžasném novém filmu Hugo a jeho velký objev a který se skvěle stará i o své čtyři vlastní potomky.

Diskutujte: Který z britských herců se vám zdá nejpřitažlivější? Gérard Butler, Clive Owen, Hugh Grant, Daniel Day-Lewis, Hugh Laurie,
Daniel Craig

Damian Lewis, nebo některý další?

Nedávno měl v kinech premiéru druhý díl Sherlocka Holmese – Hra stínů, ve kterém Jude Law hraje Dr. Watsona, věrného přítele slavného detektiva.

Stejným hitem jako akční verze legendárních detektivek Arthura Conana Doylea je bezesporu i velkolepá 3D podívaná slavného režiséra Martina Scorseseho Hugo a jeho velký objev. V ní Jude Law ztělesňuje klíčovou roli otce malého hrdiny Huga. Jak říká režisér, musel pro ni najít herce, který by dokázal zahrnout všechnu laskavost a dobrotu, jež do tohoto okamžiku svého života chlapec zažil, jen do několika krátkých scén. „S Judem Law jsem už jednou pracoval, když hrál Errola Flynna ve filmu Letec. Také jsem ho viděl na jevišti jako Hamleta, kde byl opravdu vynikající. Je jedinečný. Je ve své roli věrohodný a okouzlující a jsem rád, že jsem s ním mohl pracovat na dalším projektu,“ říká Scorsese.

Jude Law dodává, že knihu o Hugovi znal už z dřívějška, kdy ji četl svým dětem. „Ptal jsem se jich na jejich pocity z otce. Myslím, že bylo důležité, že jsem do své role mohl vložit svou vlastní otcovskou zkušenost.“

Rafferty, Iris, Rudy a Sophie

Zatímco jako partner není Jude kvůli své přelétavosti zrovna ideální, o své čtyři potomky se stará dobře. Tři děti – Raffertyho (15), Iris (12) a Rudyho (10) má s bývalou manželkou, herečkou Sadií Frostovou, se kterou byl ženatý šest let, tříletá Sophie se narodila z krátkého hercova vztahu s modelkou Samanthou Burkeovou. Celý filmový svět také se zvědavostí sledoval jeho románek na pokračování s krásnou kolegyní Siennou Millerovou. S tou se po delší známosti v roce 2005 zasnoubil, ale po necelém roce se rozešli, protože Jude se „zapomněl“ s chůvou svých dětí Daisy Wrightovou. Jenže pak se v roce 2009 k Sienně vrátil, vypadalo to na svatbu, ale místo ní přišel za dva roky definitivní rozchod.

  • Herci jsou přisuzovány i románky se slavnými hvězdami jako Nicole Kidmanová či Cameron Diazová, se kterou si zahráli milence v romantické komedii Prázdniny.

Kluk z učitelské rodiny

Londýnský rodák pochází z učitelské rodiny, herectví ho lákalo odmalička. Od třinácti let vystupoval s divadelním souborem National Youth Music Theatre. Po maturitě působil na jevištích londýnského West Endu a postupně se uplatnil v prestižních souborech jako Royal Shakespeare Company a National Theatre. Po rolích v malých nezávislých filmech přišel zlomový rok 1997, a to díky postavě v životopisném snímku Wilde, kde si Law zahrál homosexuálního milence slavného dramatika. Světovou popularitu mu ale přinesla až postava zámožného syna amerického loďaře, kterého zavraždí a ukradne mu identitu jeho spolužák v adaptaci kriminálního románu Patricie Highsmithové Talentovaný pan Ripley v režii Anthonyho Minghelly. Herci vynesla první oscarovou nominaci. Pak už šel z jedné krásné role do druhé – se Spielbergem natočil sci-fi A.I. – Umělá inteligence, se Samem Mendesem kriminální drama Road to Perdition, s J. J. Annaudem válečné drama Nepřítel před branami a role v dramatu Návrat do Cold Mountain (opět v režii A. Minghelly) mu mimo jiné vynesla druhou nominaci na Oscara. Patřil do skvělé herecké sestavy mimořádné filmové adaptace divadelní hry Na dotek v režii Mika Nicholse…

Jude Law je ale velmi ceněným hercem i na divadle.

S nadšením byl přijatý jeho výkon v londýnské inscenaci Hamleta z roku 2009. Představení bylo posléze inscenováno na Broadwayi a přineslo herci řadu prestižních ocenění. Příznačné je, že tento skvělý britský herec je nositelem řádu Rytíř umění a literatury Francouzské republiky. Není to jen oceněním jeho umělecké kariéry, ale také angažovanosti v oblasti charity a mírových aktivit. Navíc před dvěma roky okouzlil všechny návštěvníky karlovarského festivalu šarmem a milým úsměvem. 

((bean:1:17))

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky