Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Muž týdne: Jim Parsons (Sheldon Cooper z Teorie velkého třesku)

Muž týdne: Jim Parsons (Sheldon Cooper z Teorie velkého třesku)
Muž týdne: Jim Parsons (Sheldon Cooper z Teorie velkého třesku)
Zdroj: Isifa.com

Proč se nám líbí: Protože je trochu záhadný. Za celém světě včetně České republiky má sitcom Teorie velkého třesku miliony fanoušků. Geniálního teoretického fyzika Sheldona Coopera „zná“ každý. Ale jeho zajímavého představitele, herce Jima Parsonse, málokdo.

Diskutujte: Jak se vám seriál líbí? Patříte mezi fanoušky? A mimochodem… Jaká je vaše vlastní teorie velkého třesku?

Asi bychom to měli napsat až na konec článku, ale dáme přednost upřímnosti. Dámy, není úplně jisté, zda byste měly u Jima šanci na úspěch. O jeho sexuální orientaci tisk dlouze spekuluje. Loni se objevila dokonce informace, že má už několik let přítele, se kterým se loni zasnoubil.
Tuhle záhadu tedy nerozluštíme. Jisté ovšem je, že:

Talentovaný americký herec se narodil 24. března 1973 v Houstonu v Texasu. „Texaského přízvuku se asi nikdy úplně nezbavím, režiséři s tím musí počítat,“ usmívá se sympatický mladý muž.
Vyrůstal v rodině učitelky (profesi po mamince zdědila i jeho sestra) a vědce. Otec se však v roce 2011 zabil při vážné automobilové nehodě. „Celou rodinu to velmi semklo,“ podotkl Jim v jednom z rozhovorů. „Nevídáme se zas až tak často, ale jsem prakticky v dennodenním kontaktu přes telefon nebo počítač."
Budoucí hvězda sledovaného sitcomu vystudovala herectví na University of Houston. „Vždycky jsem byl taková kombinace extroverta a plaché povahy. Herectví mě přitahovalo už od střední školy.“
Kvůli práci se Jim Parsons přestěhoval do Brooklynu a začaly vyčerpávající kolotoče neúspěšných castingů. „Pořád jsem doufal, že jednou budu mít štěstí. Že jedna role bude průlomová a přihraje mi další, i kdyby byla malá.“ Přesně to se stalo, když získal roli v seriálu „Soudkyně Amy“.
Seriál Teorie velkého třesku se začal natáčet v roce 2007 bez velkých ambicí. Velmi rychle se stal ovšem hitem a Jim za svůj výkon dokonce dostal prestižní cenu Emmy za mužský výkon v hlavní roli.

Zdroj: Isifa.com

Co o Jimovi (nejspíš) nevíte

  • Čtrnáct let se učil hrát na klavír. Dodnes si k němu rád sedne.
  • Je vášnivým sportovním fanouškem. Sleduje hlavně tenis, baseball a basketbal.
  • Věnuje se divadlu. „Mám ho rád a plánuji do budoucna více rolí. Je to jiná energie, než stát před kamerou.“ Jeho úplně první rolí v životě byl ptáček v představení mateřské školky.
  • Měří 188 centimetrů. „Proto ta vášeň pro basket,“ směje se.
  • Momentálně bydlí v Brooklynu v New Yorku.
  • Nemůže jezdit jako spolujezdec v autě. „Okamžitě je mi strašně špatně. Musím řídit, abych se někam dostal.“
  • Pracoval krátce ve společnosti Microsoft jako asistent.

Tip Kafe.cz:

pusťte si malou ukázku z Teorie velkého třesku 

((bean:1:57))

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky