Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Muž týdne: Jaromír Jágr

Muž týdne: Jaromír Jágr
Muž týdne: Jaromír Jágr
Zdroj: Isifa.com
Prohlédněte si všechny fotografie (5)

Proč se nám líbí: Novináři v zámoří o něm na začátku sezóny psali, že je starý a sotva bude nebezpečný. Ztrapnili se dokonale. Stalo se totiž něco úplně opačného. Jaromír Jágr v neděli dokonal senzační návrat do NHL a v dresu Philadelphie Flyers vyřadil svůj bývalý klub Pittsburgh. Že patří do důchodu už se nikdo napsat neodváží!

Diskutujte: Líbí se vám Jaromír Jágr jako chlap?

Hokejová Philedelphia vyřadila v neděli večer středoevropského času Pittburgh - teď už exfavorita na zisk letošního Stanleyova poháru. V rozhodujícím zápase začal zkázu Tučňáků muž s číslem 68 za zádech (úvodní přihrávku na úvodní gól vymyslel už ve 32 vteřině zápasu), kterého Pittsburgh kdysi miloval - Jaromír Jágr. Lepší důkaz, že ještě na NHL ve svých čtyřiceti letech má, snad ani neexistuje.

Jágr byl na sebe od začátkou nového angažmá přísný: „Mám hodně co zlepšovat, musím třeba ještě rychleji bruslit,“ prohlásil v televizním interview po jednom z přípravných zápasů, ve kterém zazářil a byl vyhlášen hvězdou utkání. Soupeřům z těch slov oprávněně mohl vyrazit studený pot na čele. Jaromír Jágr postupně získal klid a začal "úřadovat". Pochvaluje si, že se od něj už toho tolik neočekává - "Jsem tady, abych pomohl hvězdám týmu," tvrdí skromně. Sám je ale hokejovou legendou. "Takovou přihrávku jsem v životě neviděl," pronesl například jeho užaslý spoluhráč po jednm ze zápasů minulý týden.

  • Vypadá to, že mužstvo Philadelphia Flyers udělalo terno, kouč Laviolette novou posilu chválí, soupeři Jágra respektují.

Číslo 68 hraje famózně – čtyři křížky na krku by mu nikdo nehádal. Kdo čekal vyšumělého borce v hokejovém důchodu, ten se při pohledu na Jaromíra Jágra v aktuální formě nestačí divit. Na internetovém serveru philly.com dokonce před začátkem přípravy vyšel článek: „Šest důvodů, proč může být pro Flyers Jágr pohroma“.

A ještě něco. Jágr už není žádný kluk (i když mu to vydrželo dost dlouho), dospěl v muže, který se o sebe dokáže postarat sám. I když v Pittsburgu se ještě možná dodnes vzpomíná na legendární „Mama Jagr“, jak se tehdy říkalo jeho mamince Anně, která synovi vytvářela zázemí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU