Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Muž týdne: Jakub Železný

Muž týdne: Jakub Železný
Muž týdne: Jakub Železný
Zdroj: Isifa.com

Proč se nám líbí: Chlap, který dobře dělá svoji práci, má vždycky něco do sebe. Jakub Železný je jediným mužem mezi moderátory nových Událostí v České televizi.

Diskutujte: Jak se vám líbí nové Události v České televizi. Co byste ještě udělali jinak?

Od začátku dubna se Česká televize snaží zaumout diváky Událostmi, vysílanými ze zbrusu nového studia, které mnohem více využívá virtuálních prvků. Naučit se novému stylu práce nebyla vůbec žádná legrace. Podle našich zpráv trávili moderátoři i všichni další z týmu ve studiu celé noci. Výsledek můžete posoudit sami každý večer.

Na místa moderátorů se konal konkurs, rozhodovaly hlasy přizvaných odborníků z branže. Jakub Železný, dlouholetý moderátor pořadu Události, komentáře, se vešel do čtveřice společně se třemi kolegyněmi: zkušenými moderátorkami Marcelou Augustovou, Jolanou Voldánovou a mladičkou Andreou Savarovou.

Na otázku, zda by si rád vyzkoušel zpravodajství, v jednom z rozhovorů pro regionální tisk odpověděl: „Ano. Musím říct, že by mě to lákalo. Mám rád výzvy a nové věci, což byl třeba důvod, proč jsem kývl na nabídku dělat při prezidentských volbách, návštěvách prezidentů a papežů reportéra z terénu.“

Přiznává, že ho obrovsky nabíjí dělat zase něco jiného. Nové Události jsou tedy v tom případě pro Jakuba Železného velkou výzvou.
Ačkoliv působí značně rezervovaným dojmem, v poslední době podal tenhle zajímavý mladý muž (otec malého syna) dost důkazů, že v jeho případě zdání může klamat.
Když vtrhlo do ČT komando vojenské policie, okamžitě se s ním pustil do tvrdé hádky. Když měl zpovídat v pořadu Události, komentáře nového ředitele ČT Petra Dvořáka, kladl nepříjemné otázky. Po servilitě ani stopy.
Přiznává, že rozčílit se dokáže poměrně snadno, pokud k tomu má důvod. „Klidně napište, že jsem cholerik. Ano, rozčílím se. Na hajzla vždycky,“ řekl nedávno v rozhovoru.

Co o něm (asi) nevíte:

  • V dětství chtěl být dřevorubcem, policistou, kosmonautem, hercem, moderátorem...
  • Vystudoval dvě vysoké školy.
  • Na otázku, jak bojuje se „stínem“ svého otce (bývalého ředitele Novy Vladimíra Železného), kdysi odpověděl: „Celý svůj profesní život. A těžce.“
  • Začínal v rozhlase (1993), v televizi se objevil poprvé v roce 1997, kdy začal spolupracovat v redakci sportu TV Nova, krátce působil i na Primě, s Českou televizí začal spolupracovat napřed externě v roce 1999.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky