O smrti předních hollywoodských es, jako byl například Robin Williams, kterému se kvůli jeho depresi přezdívalo Smutný komik, nebo filmový profesor Snape Alan Rickman, se dozvídáme ze všech stran, někteří umělci z dnes už kultovních projektů ale z neznámého důvodu zůstávají upozadněni. A ty si dnes představíme.

Film Poltergeist jako by sužovala kletba onoho ducha. Mladičká herečka Heather O'Rourke, která ztvárnila Carol Anne a všichni ji známe z ikonického plakátu, kde sedí před zrnitou televizí, zemřela ve 12 letech, čtyři měsíce před uvedením třetího dílu Poltergeista. Filmová starší sestra Heather Dominique Dunne byla pět měsíců po uveřejnění prvního dílu uškrcena svým ex-přítelem. Na rakovinu žaludku zemřel další z herců Julian Beck, jenž si v druhém díle zahrál reverenda Kanea.

Divácky zbožňovaná série Nekonečný příběh či první verze To stejnojmenné knižní adaptace hororu Stephena Kinga se také neobešla bez smutné tragédie. Herce Jonathana Brandise, který v pokračování Příběhu ztvárnil Bastiana a v To hlavního hrdinu Billa, nalezli v roce 2003 oběšeného v jeho bytě v Los Angeles. Bylo mu pouhých 27 let. K sebevraždě ho údajně dovedla stagnující kariéra.

V roce 2014 věku 69 let odešel milovaný herec z legendární komedie Krotitelé Duchů Harold Ramis, kterého si diváci budou navždy pamatovat jako dr. Egona Spenglera. Zabil ho zánět cév, nemoc, se kterou dlouhá léta bojoval.

Krásná Brittany Murphy nás oslnila v dramatu Narušení, 8. míle nebo Sin City – město hříchu. Zemřela 20. prosince ve věku pouhých 32 let. Její smrt byla dlouho záhadou, spekulovalo se i o sebevraždě předávkováním - její tělo bylo nalezeno v koupelně. Po pitvě byla příčinou smrti určena pneumonie. O pět měsíců později zemřel na stejné následky i její manžel Simon Monjack.