V době svého vzniku se s žádným velkým úspěchem nesetkala, postupem času si však pohádka Mrazík vydobyla čestné místo na seznamu filmů, které nejen Češi a Slováci každoročně sledují v období Vánoc. Vznik snímku ale nebyl jen tak! Filmaře sužoval velmi omezený rozpočet a po natáčení málem došlo ke zničení vzniklého materiálu.

Natáčení Mrazíka rozhodně nebylo procházkou růžovým sadem pro představitelku Marfuši, herečku Innu Čurikovovou. Ve scéně, kde Marfuša sedí pod stromem a čeká na Mrazíka, pije mléko a k tomu přikusuje cibuli. Vedou se však velké spekulace o tom, že cibule byla zvolena namísto jablka právě z ekonomických důvodů. Stejně tak mléko nahradila zakalená voda. To skutečné peklo však pro herečku začalo až po uvedení snímku. Kvůli Marfušině chování a vzhledu se totiž stala terčem posměchu v ulicích Moskvy.

Významnou roli při vzniku snímku měl herec Georgij Milljar, který si zahrál nezapomenutelnou roli baby Jagy. Málokdo však ví, že by bez něj film možná vůbec nikdy nebyl uveden. Filmaři totiž natočený materiál skladovali ve sklepě domu, kde žili během natáčení. Jednou ve sklepě prasklo potrubí a v tu chvíli celý štáb zachvátila panika. Všichni se obávali, že je materiál nadobro zničen. Pak ale přišla úleva. Filmaři totiž spatřili promáčeného Milljara, jak bosý vytahuje filmové kotouče ze sklepa, a film byl zachráněn.

Uvedení snímku do kin způsobilo obrovskou lavinu žádostí o ruku pro představitelku Nastěnky, herečku Natalju Sedychovou. Té prý po premiéře chodily tisíce dopisů od mužů, kteří toužili vzít si ji za ženu. Režisér Alexandr Rou pak herečce dokonce přikázal, aby na všechny dopisy odepisovala. To však Natalja nestíhala, a tak odepisovala jen vězňům, kterých se bála víc než režiséra.

Herečce Natalje Sedychové bylo pouhých čtrnáct let, když byla vybrána do role Nastěnky. Její rodiče byli ze začátku proti, a dokonce Natalje zakázali jít na konkurz, ta se na něj i přesto vydala. Nakonec od rodičů dostala povolení natáčet, když zjistili, jaký honorář jejich dcera dostane. Filmový polibek mezi Nastěnkou a Ivánkem, ke kterému dojde na konci snímku, byl pro herečku vůbec prvním polibkem v životě.

Navzdory tomu, s jakým úspěchem se snímek setkal v Evropě, ve Spojených státech amerických naprosto propadl. Když byl v tamních kinech v 90. letech uveden, byl dokonce označen za nejhorší film všech dob.

Zdroj zajímavostí: CSFD.cz