Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Monika Stará: Z princezny Adélky z pohádky S čerty nejsou žerty je učitelka

Tehdy ji bylo osmnáct a splnila si sen. Stála před kamerou, hrála půvabnou blonďatou princeznu
Tehdy ji bylo osmnáct a splnila si sen. Stála před kamerou, hrála půvabnou blonďatou princeznu
Zdroj: Flickr.com

Tehdy ji bylo osmnáct a splnila si sen. Stála před kamerou, hrála půvabnou blonďatou princeznu Adélku a mohla při práci pozorovat legendární herce. Jenže ji v tomto světě chyběla láska. 

Monika Stará, rozená Pelcová se chtěla stát učitelkou nebo herečkou. Jak to ale bývá, málokdo se na DAMU dostane na poprvé. To byl i Moniččin případ. Na divadelní akademii ji sice nepřijali, deset dní po zkouškách jí však přišel telegram od režisér Hynka Bočana, aby se dostavila na Barrandov.

Vystudovala pedagogickou fakultu – obor čeština a hudební výchova a jako učitelka funguje dodnes Vystudovala pedagogickou fakultu – obor čeština a hudební výchova a jako učitelka funguje dodnes Zdroj: Profimedia.cz

Režiséra zaujal její nevinný pohled a naivní forma herectví. V roli princezny Adélky v úspěšné pohádce S čerty nejsou žerty zazářila i vedle ostřílených matadorů. Jenže, místo toho, aby se jí, stejně jako její filmové sestře Angelině, hrnuly nabídky na účinkování hlavně v televizních seriálech, Monika na další roli stále čekala.

Po natáčení se vrátila do rodné Olomouce a tam také, kvůli své velké lásce, zůstala. Středoškolský vztah přerostl v manželství, z něhož vzešly dvě krásné dcery a nyní si, už jako rozvedená čtyřiapadesátnice, plní svůj druhý sen. Místo aby zkusila své štěstí na DAMU i další rok, vystudovala pedagogickou fakultu – obor čeština a hudební výchova a jako učitelka působí dodnes.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU