Monika Bagárová je s Patricií Pagáčovou nejen kolegyně, ale také kamarádka a tak se hvězdné potokyně scházejí i ve svém volném čase. Obě umělkyně mají podobně staré potomky a proto se rozhodly společně absolvovat kurz pro resuscitaci dětí.

"Dneska jsme byly na návštěvě za Mončou a Ruminkou a nebyla to ledajaká návštěva! Spojily jsme příjemné s velmi užitečným a prošly si první pomoc dětem. Dostaly jsme pochvalu, že absolvujeme kurz jako prevenci. většina rodičů se totiž rozhodne kurz navštívit až když se stane nějakej průser," vysvětlila Pagáčová.

"Takže jestli nad ním uvažujete, vřele doporučuju. Nebylo mi z těch příběhů vůbec dobře a zkoušet resuscitaci miminka mi taky sevřelo hrdlo, ale jsem hrozně ráda, že jsem to absolvovala," svěřila se herečka svým sledujícím na Instagramu.

Nechápu sama sebe, že jsem si neudělala čas dříve, říká Bagárová

Veliký zážitek z kurzu měly obě maminky. "Dnes jsme s Patricií absolvovaly kurz první pomoci dětem. Proč až teď? Nechápu sama sebe, že jsem si na tak důležité informace neudělala čas dříve! Tento kurz nebyl jen o tom, že jsme si to vše zkusily, ale i o dlouhém povídání. Dozvěděly jsme se, jak se zachovat v různých situacích, slyšely jsme taky smutné příběhy, které nám vlily slzy do oči. Moc děkuji a vám všem doporučuji," napsala Monika Bagárová své dojmy na sociální síti.

V komentářích se ihned začaly ozývat maminky, které musely skutečně svým dětem zachránit život a kurz vřele doporučují všem rodičům.

"Dodnes si pamatuji jak jsem dávala umělé dýchání svému 1,5 roku starému synovi. Je to už 14 let, ale nezapomenu nikdy," svěřují se ženy v komentářích se svými děsivými zážitky.

Může se to stát každému, dítě nedávno oživovala Nikol Leitgeb

Že se může kurz první pomoci hodit každému, dokazuje i nedávný hororový zážitek, který se stal Nikol Štíbrové Leitgeb. Syn herečky z ničeho nic přestal dýchat, a kdyby nebylo včasného zásahu jejího manžela, mohl celý incident dopadnout tragicky.

"Po třech minutách, co ho Péťa dal do postýlky, odešel a zapnul monitor, po třech minutách se monitor rozhoukal. A malý už byl bílý a nedýchal. Pokud můžu jednu nevyžádanou radu, pořiďte si ty monitory dechu a on-line nebo off-line kurzy první pomoci," vyzvala tehdy Leitgeb své sledující.

Pagáčové se prý u oživování panenky svíralo hrdlo