Rozloučit se s Hankou bylo pro Moniku velmi důležité, pojilo je i přes velký věkový rozdíl pevné kamarádství. Na veřejné rozloučení dorazili i Milan Peroutka, Míša Tomešová s manželem Romanem, Marie a Jan Křížovi nebo Tomáš Savka.

Vzpomínky plné slz

„Hanka je ikona, ke které jsem odmala vzhlížela, zpěvačka s darem předávat emoce, skvělá textařka a už dvacet let si dovolím tvrdit i kamarádka...vždycky mi pomáhala, radila, chlácholila. Je úžasná, křehká, silná, statečná, skromná, pečující, ohleduplná, milující žena a kamarádka,“ sdílela Absolonová své pocity na Instagramu už v den, kdy Hana zemřela.

Šampíčko

Monika a Hanka se potkávaly nejen v soukromém životě, ale i na jevišti. Vystupovaly spolu v muzikálu Mona Lisa. Hanka ji seznámila i se svou dlouholetou kamarádkou Vlastou Peterkovou, společně tak tvořily dívčí partu. „Každé moje setkání - a jsem vděčná, že jich bylo nespočet - s Haničkou a její spolužačkou Vlastičkou Peterkovou vždycky uběhlo strašně rychle. Byla to radost poslouchat jejich zážitky, i když část si už vzhledem k vypitému šampíčku nepamatuju,“ dodala ke vzpomínkám smutná Monika. Právě zmiňované šampíčko Hanka celý život milovala.

Související články