Počty nakažených jsou téměř každý den alarmující a koronavirus se nadále rychle šíří napříč republikou. Česko v současné době patří mezi vůbec nejvíce zasažené země. Spousta lidí stále na nejrůznější opatření, která vláda vydává, kašle. Nově například platí zákaz vycházení po 21. hodině, v neděli jsou uzavřeny obchody a nouzový stav byl prodložen až do 20. listopadu.

Situace trvá již dlouho a je tedy více než pochopitelné, že má spousta občanů nejrůznějších opatření tak akorát dost. Často se proto snaží najít způsoby, jak se jejich dodržování vyhnout. Svého dosahu a vlivu se rozhodly využít slavné české osobnosti, které na sociálních sítích vybízejí občany, aby ještě vydrželi a nařízení dodržovali. A přesně to udělala například i zpěvačka Monika Absolonová.

„Nezažíváme úplně ideální období, ale můžeme ho zvládnout spolu. Prosím, pojďme všichni dodržovat pravidla a opatření. Momentálně je to jediná cesta, aby nezkolabovalo naše zdravotnictví a hlavně naši zdravotníci,” apelovala na všechny krásná zpěvačka. Zároveň však vyzvala své sledující, aby se ve státní svátek 28. října spojili a společně si zazpívali.

„Vím, že není nikomu do zpěvu, ale jen připomínám, že si můžeme všichni společně zazpívat naši hymnu. A proč? Politici nás často rozdělují, vir izoluje, ale hudba spojuje,” vysvětlila svůj skvělý nápad zpěvačka. „Zpívat si doma můžeme a zpívat hymnu ve státní svátek taky! A je jedno, že zpívat neumíte. Já mám zánět průdušnice, tak taky nebudu zpívat kdovíjak, ale budu. Protože budu vědět, že v tom nejsem sama, že zpíváme napříč naší republikou,” pokračovala ještě.

Situace v České republice je nadále vážná a čísla jsou opravdu špatná. Pokud v blízké době nedojde k výraznému zlepšení, vláda prý vydá nová, ještě přísnější opatření. Ta byla mohla mít drtivý dopad hlavně na ekonomiku.

Nezbývá tedy než vydržet a čekat, jak s čísly „zatočí” aktuální opatření.